Domov Lifestyle Subaru BRZ Togue vracia nádych ikonických STI modelov

Subaru BRZ Togue vracia nádych ikonických STI modelov

Tak to už áno. Japonci predstavili krásne Subaru BRZ Togue, ktoré bude k dispozícii aj na starom kontinente, má to však jeden háčik. Alebo skôr dva.

Tým prvým je, že k dispozícii bude iba 60 kusov. Pôjde tak o poriadnu raritku. Druhým, že ho kúpite iba v Taliansku a zvyšok Európy tak iba v tichosti môže závidieť. Avšak ide o nádherný kúsok z dielne Subaru, ktorý nám pripomína ikonické STI modely s legendárnym modro-zlatým vyhotovením.

Foto: Subaru
Prísne limitovaná edícia

Aj keď u nás druhú generáciu Subaru BRZ kúpite, v Taliansku to neplatilo. Až doteraz. Na miestny trh totiž prichádza špeciálne BRZ Togue, ktoré je bez debaty doposiaľ najkrajšou verziou tohto športového kupé. Taliani sa však môžu tešiť len na 60 kusov a v porovnaní s bežným modelom aj na zvýšenú cenovku. Tá totiž činí 49 500 eur, pričom klasický variant vo výbave Final Edition dostanete na našom trhu za 42 090 eur. No BRZ Togue neprichádza s prázdnymi rukami.

K dispozícii bude výhradne so 6-stupňovým manuálom a diferenciálom s obmedzeným preklzom. Okrem toho dostala verzia Togue aj nádherné 18-palcové disky OZ Racing Ultraleggera Race Gold so špeciálnym logom pre daný variant a pneumatiky Michelin Pilot Sport 4. Mimochodom, samotný disk váži iba 8,7 kg. Na výber budú aj pre BRZ tradičné kolesá v šedom vyhotovení a gumami Yokohama, no pravdepodobne nepôjde o preferovanú voľbu väčšiny zákazníkov.

Foto: Subaru
Športovejšie dizajnové prvky

Tam to však pri dizajnových zmenách nekončí. BRZ Togue totiž dostalo aj špeciálny STI bodykit, ktorý predstavuje nový a výraznejší predný a zadný spojler či nové bočné prahy, pričom nechýba ani nádherná farba karosérie Blue Pearl. V zadnej časti okrem spojlera padnú do oka aj dve veľké koncovky výfuku s označením Subaru BRZ Togue.

Pod kapotou však nenastali žiadne zmeny. Stále tam tak nájdeme atmosférický 2,4-litrový benzínový štvorvalec boxer produkujúci 172 kW (234 k) a 250 Nm krútiaceho momentu. Ten sa cez 6-stupňový manuál prenáša výhradne na zadnú nápravu.

Foto: Subaru

BRZ Togue je tak ďalším z radu špeciálnych edícií, ktoré Subaru v posledných mesiacoch predstavilo. Minulý mesiac malo v domácom Japonsku premiéru BRZ STI Sport a v júli variant tS, ktorý bude k dispozícii v Amerike. Európa je však na podobné modely pomerne skúpa, aj z dôvodu prísnejších emisných limitov.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počet hodnotení 10

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJSubaru
Predchádzajúci článokPrvý Ukrajinec v F1? 14-ročný Bondarev to môže dokázať
Nasledujúci článokRolls-Royce Ghost Ékleipsis: spojenie luxusu, krásy a zatmenia Slnka