Domov Lifestyle Unikátna zbierka 56 bielych Porsche ide do dražby

Unikátna zbierka 56 bielych Porsche ide do dražby

Foto: RM Sotheby's White Collection

Dražobná spoločnosť RM Sotheby’s 1. až 2. decembra 2023 usporiada aukciu s názvom „The White Collection“, teda kolekciu vzácnych modelov značky Porsche lakovaných v odtieňoch bielej.

Túto unikátnu zbierku automobilov nazhromaždil bližšie nešpecifikovaný zberateľ v americkom Houstone počas 10 rokov. Celkovo sa zbierka môže pochváliť 63 motorovými vozidlami, pričom jej gro tvorí 56 športových vozidiel Porsche, dva traktory a doslova encyklopedická škála pamätných predmetov udržiavaných v bezchybnom stave, v celkovom počte viac ako 500 položiek. Aukcia sa odohrá v dokonalo prispôsobenej hale s vysokými stropmi, reflexnou podlahou, šedými parkovacími miestami a bielym nábytkom.

Najvzácnejšími kusmi zbierky sú športové deriváty modelu 911. 911 Carrera RS 2.7 je k dispozícii v odľahčenej (Lightweight, vyrobených iba 200 ks) aj v cestovnej verzii, jedna s červeným nápisom a druhá s nápisom v modrej farbe. Cena len tohto auta sa podľa odhadov aukčnej spoločnosti vyšplhá na sumu 2 milióny dolárov. Na podobnú sumu by bolo vyjsť aj Porsche 911 Carrera RSR z roku 1993. S nájazdom len 70 km ide prakticky o úplne nové auto. Veľa bude stáť aj 911 GT2 RS generácie 993 s biturbo boxerom a pohonom zadných kolies. V zbierke ďalej nájdete všetky modely Porsche od 356 po 918 Spyder. Väčšinu tvoria 911 Turbo, GT, Targa a Speedster všetkých generácií od 901 až po 991.

The White Collection

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJRM Sotheby's
Predchádzajúci článokFiat Multipla sa vracia, ale…
Nasledujúci článokK elektromobilu dostanú bonus – 8 rokov neobmedzeného nabíjania zdarma