Domov News Prešiel 150 km a chce auto predať. Hrozí mu prísny trest

Prešiel 150 km a chce auto predať. Hrozí mu prísny trest

Foto: Bring a Trailer

Pravidlá automobilky Rolls-Royce sú nekompromisné. Výrobca tých najluxusnejších áut chce zabrániť obchodovaniu s ich modelmi. Aj napriek prísne nastaveným pravidlám sa našiel odvážlivec, ktorý ich porušil.

Pravidlá výrobcov luxusných automobilov často nesú punc zvláštnosti. Vlastniť takéto super luxusné auto môže v podstate iba vyvolený človek. Automobilky dokonca vyberajú svojich zákazníkov prostredníctvom výberových konaní. V niektorých prípadoch si vyžadujú potvrdenie, že majiteľ svoje auto minimálne v stanovenej dobe nikomu nepredá.

Foto: Bring a Trailer
Našiel sa odvážlivec

A podobné praktiky uvádza do praxe aj značka Rolls-Royce. Jej bývalý šéf, Torsten Müller-Ötvös, totiž ešte minulý rok prezradil vcelku zaujímavé informácie. Každý zákazník, ktorému sa dostala tá česť vlastniť elektrický model Rolls-Royce Spectre, môže byť zaradený na čiernu listinu, pokiaľ sa rozhodne svoje auto predať. Automobilka si stanovila toto pravidlo, ktoré platí bez výnimky. Ak by predsa len niekto nabral odvahu porušiť túto podmienku, hrozí mu, že automobilka mu už žiadny automobil v budúcnosti nepredá.

TEST BMW 520d - za cenu bytu v Bratislave?

Aj napriek týmto pravidlám sa občas nájdu odvážlivci, ktorí pravidlá nerešpektujú a ponúknu svoj luxusný automobil na predaj. Aukčný portál s názvom Bring a Trailer je aktuálne svedkom dražby jedného z týchto luxusných automobilov. Tento kúsok sa nachádza konkrétne v Miami Shores na Floride v USA. Ide o model vo farebnom prevedení „Tempest Grey“ a stihol nalietať iba 159 kilometrov.

Foto: Bring a Trailer
Vkusný kúsok

Treba uznať, že ten, kto konfiguroval zrovna tento kúsok, mal vkus. Šedú farbu karosérie krásne dopĺňajú 23-palcové disky kolies s príznačným logom Rolls-Royce uprostred. Celkový vzhľad karosérie dopĺňajú aj doplnky. Charakteristickým doplnkom pre tento model je oranžová linka, tiahnuca sa bokom od prednej až po zadnú časť.

Foto: Bring a Trailer

Interiér ponúkne priehrštia luxusu v kombinácii s dreveným dekorom a čalúnením v tmavo-šedej a svetlo-modrej farbe. Rovnako ako v exteriéri tak aj v interiéri dopĺňa dizajn oranžová farba prešívania. Pod „kapotou“ sa nachádzajú dva elektromotory. Tie ponúkajú maximálny systémový výkon na úrovni 430 kW a krútiaci moment 900 Nm. Dôvod predaja nepoznáme, ale predpokladá sa, že takto luxusný automobil a cena za jeho predaj zahojí rany po zaradení na čiernu listinu.

Nový vlastník automobilu s ním však pravdepodobne bude musieť zamieriť najprv do servisu. Rolls-Royce totiž zvoláva 107 kusov elektromobilu Spectre vyrobených medzi 24. októbrom a 11. decembrom 2023 do servisu kvôli chybnému uzemňovaciemu káblu. Problém bol pôvodne zistený pri kontrole pred prvými dodávkami vozidla zákazníkom v decembri 2023, keď jeden z technikov spozoroval zvyšky lepidla na pripojovacom oku uzemňovacieho kábla. Dôsledok tejto chyby môže viesť k úrazu elektrickým prúdom počas servisných postupov a zvyšuje nebezpečenstvo požiaru. Podľa Rolls-Royce sa zvyšky lepidla môžu nachádzať na uzemňovacom kábli pripojenom k ​​prednému elektromotoru, čo môže mať za následok zvýšený elektrický odpor a v konečnom dôsledku aj neadekvátne uzemnenie. Automobilka preto od 11. januára pozastavila dodávky vozidiel.

Foto: Bring a Trailer

TEST BMW 520d - za cenu bytu v Bratislave?

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3.6 / 5. Počet hodnotení 262

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJBring a Trailer
Predchádzajúci článokNastal koniec Arteonu, nástupca už iba ako elektromobil
Nasledujúci článokJediné šesťdverové osobné auto končí. Po 17 rokoch

5 COMMENTS

  1. Akoze co je rols royce ake podmienky si udava v dnesnej dobe take auto vyroby hoci ktora automobilka a po dalsie mat tie peniaze serem na rols kipim si lepsie nieco japonske na zakazku

  2. Ten kto si to kúpy kupuje predraženú mačku vo vreci druhý majiteľ sa do autorizovaného servisu nedostane

Comments are closed.