Domov News Vynovený VW T-Cross vstupuje do predaja, poznáme ceny

Vynovený VW T-Cross vstupuje do predaja, poznáme ceny

Foto: Volkswagen, Martin Meiners

Volkswagen na Slovensku spustil predaj vizuálne a technicky modifikovaného modelu T-Cross. Najkompaktnejšie SUV značky Volkswagen dostalo osviežený vonkajší dizajn so sériovými LED svetlometmi a LED zadnými svetlami. V interiéri je nová prístrojová doska a systémy infotainmentu novej generácie. Súčasne výrobca rozšíril sériovú výbavu.

Modelu Volkswagen T-Cross sa doteraz predalo už vyše 1,2 milióna kusov. Oficiálnu premiéru mal koncom roka 2018, takže bol ideálny čas, aby prešiel faceliftom. T-Cross bude v predaji pokračovať s tromi turbodúchadlom prepĺňanými benzínovými motormi s priamym vstrekovaním paliva TSI. Základný trojvalec 1.0 TSI má výkon 70 kW (95 k) a montuje sa s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou (od 19.390 €). Silnejšia verzia, ktorá teraz dosahuje výkon 85 kW (115 k), má sériovo 6-stupňovú manuálnu prevodovku (od 20.690 €), za príplatok 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG (od 22.790 €). Tá je štandardom pri benzínovom štvorvalci 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k), vybavenom funkciou vypínania valcov pri čiastočnom zaťažení (od 24.490 €).

Foto: Volkswagen, Martin Meiners
Menší, ale dobre využiteľný priestor

Podobne ako napríklad pri konkurenčnom Renaulte Captur sa interiér T-Cross vyznačuje dobrou variabilitou vďaka posúvateľnému zadnému radu sedadiel v rozsahu až 14 cm. Podľa ich polohy má batožinový priestor základný objem 385 až 455 litrov. Využiteľnosť ďalej zvyšuje sklopné operadlo, delené v pomere 60:40 a štandardné dopredu sklopné operadlo sedadla spolujazdca. Tým sa dá vytvoriť rovná plocha na prepravu predmetov  s dĺžkou až 2,4 metra. Maximálny objem batožinového priestoru pri sklopení zadného operadla a naložení do výšky operadiel predných sedadiel je 1281 litrov. Pri modernizácii Volkswagen zvýšil aj maximálne povolené zvislé zaťaženie ťažného zariadenia o 20 kg, z 55 na 75 kg. Vďaka tomu sa dajú na nosiči na voliteľné ťažné zariadenie s väčšou rezervou prepravovať aj elektrobicykle.

VW T-Cross nosič na bicykle
Foto: Volkswagen

V interiéri na prvý pohľad upúta prístrojová doska modifikovaného tvaru, ktorá má mäkké vyhotovenie z kvalitnejšieho materiálu. V hornej časti pred spolujazdcom je potiahnutá koženkou s ozdobným prešitím, čo spolu s novými dekoračnými obkladmi dodáva kokpitu ušľachtilejší vzhľad. Príplatková dvojzónová klimatizácia Climatronic dostala digitálny ovládací panel s osvetlenými dotykovými posúvačmi na nastavovanie teploty a rýchlosti ventilátora. Na ovládanie základných funkcií klimatizácie a vyhrievania predných sedadiel slúžia dotykové plochy.

VW T-Cross interiér
Foto: Volkswagen, Martin Meiners
Výbava dospelého auta

Súčasťou sériového vybavenia všetkých verzií je digitálny prístrojový panel Digital Cockpit s uhlopriečkou 8 palcov. Za príplatok je k dispozícii dokonalejší systém Digital Cockpit Pro s väčšou uhlopriečkou 10 palcov a širším rozsahom funkcií – napríklad možnosťou zobrazenia mapy z navigačného systému. V rámci modernizácie dostal T-Cross aj systémy infotainmentu novej generácie s najnovším softvérom a dotykovým displejom odsadeným od palubnej dosky. Pri rádiách Composition Colour a Ready2Discover aj príplatkovom navigačnom systéme Discover Media má displej uhlopriečku 8 palcov. Voliteľný systém Discover Pro má displej s uhlopriečkou 9,2 palca.

Ako jeden z mála automobilov svojej triedy môže byť T-Cross vybavený asistenčným systémom Travel Assist. Ten v závislosti od premávky dokáže automatickým zrýchľovaním a brzdením udržiavať vozidlo v jazdnom pruhu s bezpečným odstupom od vozidla idúceho vpredu. Pri tom Travel Assist v rámci svojich systémových hraníc zohľadňuje povolenú rýchlosť, zákruty a kruhové objazdy. Ak má nový T-Cross dvojspojkovú prevodovku DSG, asistenčný systém dokáže automaticky absolvovať jazdu v dopravnej zápche systémom stop-and-go.

Foto: Volkswagen
Tri verzie vybavenia

Pri modernizácii sa štruktúra verzií vybavenia zjednotila s ostatnými modelovými radmi značky Volkswagen. Na Slovensku sa tak T-Cross predáva v troch vyšších verziách vybavenia. Preto základ predstavuje stredná verzia „Life“, nad ktorou figurujú dve najvyššie verzie  – elegantne koncipovaná Style a športovo ladená R-Line. Farebnú paletu pri modernizácii doplnili tri nové farby –žltá grape “, svetlomodrá „clear metalíza“ a  červená „kings metalíza“.

Už najlacnejší T-Cross Life, ktorý sa dá ako jediný objednať s najslabším motorom 1.0 TSI s výkonom 70 kW (95 k), má bohaté sériové vybavenie. Okrem prvkov ako LED svetlomety a LED zadné svetlá zahŕňa napríklad manuálne ovládanú klimatizáciu, digitálny 8“ prístrojový panel, kožou potiahnutý multifunkčný volant, systém rozpoznávania únavy vodiča, asistenčné systémy Front Assist a Lane Assist, ako aj parkovacie senzory vpredu a vzadu. V kabíne sú sedadlá potiahnuté látkou, vonkajší vzhľad dotvárajú 16-palcové disky z ľahkej zliatiny „Nottingham“ s pneumatikami 205/60 R16.

VW T-Cross
Foto: Volkswagen, Martin Meiners
Style

T-Cross Style má v duchu svojho označenia elegantné detaily na karosérii ako strieborné lišty strešného nosiča, chrómovanú lištu na spodnej hrane bočných okien a 17-palcové disky z ľahkej zliatiny „Manila“ s pneumatikami 205/55 R17. V interiéri sú športové sedadlá s látkovým poťahom a bedrovými opierkami vpredu, dekoračné obklady na prístrojovej doske a LED biele ambientné osvetlenie. Štandardným prvkom sú aj Matrix LED adaptívne svetlomety IQ.Light s LED lištou na maske chladiča. Zadné LED svetlá majú prepínateľnú grafiku pri brzdení a dynamické smerové svetlá. Funkčné vybavenie obsahuje navyše adaptívny tempomat, asistenčný systém Travel Assist, rádio Ready2Discover s možnosťou dodatočnej aktivácie navigácie a funkciou App-Connect Wireless na bezdrôtové pripojenie smartfónu cez Android Auto alebo Apple CarPlay.

VW T-Cross batožinový priestor
Foto: Volkswagen, Martin Meiners
R-Line

T-Cross R-Line sa už na prvý pohľad líši športovými nárazníkmi a nadstavcami prahov karosérie so špecifickým dizajnom. Vonkajší dizajn dopĺňajú strieborné lišty strešného nosiča, chrómovaná lišta na spodnej hrane bočných okien a 17-palcové disky z ľahkej zliatiny „Valencia“ s pneumatikami 205/55 R917. V kabíne sú vpredu športové sedadlá s bedrovými opierkami potiahnuté špecifickou látkou a vyšitým logom R na operadlách. Dekoračné obklady na prístrojovej doske majú karbónový vzor. Športovo ladený interiér dotvárajú dekoračné lišty s logom R na prahoch predných dverí, kryty pedálov z nerezovej ocele a biele ambientné osvetlenie.

Akciový model Limited

Importér pripravil pre slovenský trh akciový model T-Cross Limited. Vychádza z verzie T-Cross Life a je na výber so všetkými kombináciami motorov a prevodoviek. Sériové vybavenie obsahuje príplatkové prvky ako bezkľúčové otváranie a štartovanie Keyless Access, cúvaciu kameru Rear Assist, metalizovaný lak karosérie, stmavené sklá v zadnej časti kabíny, 17-palcové disky z ľahkej zliatiny „Bangalore“ s pneumatikami 205/55 R17 a  balík „Viditeľnosť“ zahŕňajúci elektrochromatické vnútorné spätné zrkadlo, dažďový senzor a funkciu prístupového osvetlenia Coming & Leaving Home. Celková hodnota týchto prvkov je 1.890 €.

Rovnako ako pri väčších modeloch si zákazníci môžu sériové vybavenie všetkých verzií doplniť zo širokej ponuky vybavenia na želanie. Niektoré prvky sú združené do tematických balíkov, respektíve akciových balíkov za zvýhodnenú cenu. Pri spustení predpredaja importér poskytuje na všetky verzie modelu T-Cross uvádzací bonus 500 €, ktorý platí do 31. marca. S týmto bonusom má T-Cross Life 1.0 TSI s výkonom 70 kW (95 k) na Slovensku cenu od 19 390 €, T-Cross Limited s rovnakým motorom má cenu od 19 590 €. Kompletný cenník nájdete TU.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Volkswagen
Predchádzajúci článokPotvrdené. Nové Bugatti príde skôr, než sa očakávalo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here