V rámci budovania rýchlostnej cesty R7 v Bratislave smerom z Holíc sa v septembri uzavrú jedny z najfrekventovanejších zjazdov na Prístavnom moste. Myšlienka na novú vozovku a zjednodušený prístup na novú diaľnicu je vskutku úžasná. Čo všetko však spôsobí uzávierka tak veľmi vyťažených ciest, akou je Prístavný most?

Prístavný most tvorí v Bratislave jednu z tých najšikovnejších a najrýchlejších ciest, ako sa dostať na určené miesto. Denne ním prejde viac ako 112-tisíc vozidiel. Ako človek, ktorý zažíva kolaps na tomto úseku denne, môžem povedať, že uzávierka plánovaných výjazdov bude pre Bratislavu peklom. A o to viac, keď sa v septembri skončia prázdniny.

„Zhotoviteľ obchvatu sa chystá zavrieť dva kľúčové nájazdy na Prístavný most – zjazd smerom z Petržalky na Bajkalskú a zjazd na Prístavnú ulicu,“ informuje magistrát hlavného mesta v tlačovej správe.

„Konzorcium súkromných firiem ohlásilo na september 2018 výstavbu obchvatu D4/R7, čo je najväčší stavebný a investičný projekt v Bratislave za posledné desaťročia. Táto stavba výrazne zasiahne do dopravnej situácie v Bratislave a ovplyvní život v meste,“ informuje magistrát.

„Pri takto obrovskom projekte je absolútne kľúčové, aby fungovala koordinácia a hlavne komunikácia. Nielen medzi jednotlivými úradmi, či firmami, ktoré stavbu realizujú, ale hlavne s občanmi a inými dotknutými subjektami. Projekt D4/R7 bude úspešný iba vtedy, keď sa nám ho podarí vysvetliť všetkým. Preto som zvolal dnešné stretnutie a s jeho závermi pôjdem za ministrom dopravy,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Pokiaľ sa teda zjazdy z Prístavného mosta stanú úplne neprejazdnými, všetka preprava sa presunie na Most Apollo či Most Lafranconi. Obyvatelia tak budú môcť využiť na obchádzku Einsteinovu ulicu a prejsť cez Most Apollo či Most SNP. Taktiež po zjazde z Mosta Lafranconi využiť Nábrežie armádneho generála Ludvíka Svobodu a dostať sa do centra mesta.

Každopádne sme zvedaví, ako sa hlavné mesto a vodiči v ňom vysporiadajú s organizáciou po plánovanom uzavretí. Bohužiaľ, nateraz nie je známa dĺžka uzávierky. Isté je, že nám ostávajú aspoň dva letné mesiace na to, aby sme sa psychicky pripravili.

Zdroj: D4R7.comstartstop

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!