Aktuálne zo stánku Škody v Paríži. Dovolím si povedať, že asi jedna z najočakávanejších premiér v Paríži, vyšla na výbornú. Toto je Škoda Kodiaq RS oficiálne!

Klasický Kodiaq je už na trhu nejaký ten piatok, a preto ho netreba bližšie opisovať. Samotný Kodiaq RS zaujme hlavne motorom. Pod kapotou nájdeme dieselový motor, ktorý je tlačený hneď dvoma turbami a vyprodukuje 176 kW (240 k). Nemôžem nepodotknúť, že ide o historicky NAJ-silnejší dieselový motor v Škode. Keďže sme v segmente SUV, pohon všetkých kolies a adaptívny podvozok sú samozrejmosťou.

Pre zaujímavosť, Škoda Kodiaq RS drží rekord v segmente 7-miestnych SUV na Nürburgringu. Svojim časom 9 minút a 29,84 sekundy zarazila nielen bežných používateľov, ale aj novinársku obec. Debut iniciálov “RS” je sprevádzaný ďalším debutom, a to systémom Dynamic Sound Boost. Tento systém je v Škode použitý po prvýkrát.

Okrem Kodiaqu RS Škoda predstavila aj Vision RS. Škoda týmto konceptom predurčuje a snaží sa nám ukázať, akým smerom sa budú vozidlá v budúcnosti uberať. Vision RS nadväzuje na rally vozidlá 180RS a 200RS z roku 1974.

Vision RS v sebe skrýva hybridný pohon, ktorého základ je 110 kW (150 k) benzínový motor, ktorému sekunduje 75 kW (100 k) elektromotor. Spolu vyvinú až 180 kW (245 k).

 

1 COMMENT

Comments are closed.