Radový benzínový šesťvalec, odpruženie so špeciálnou M technológiou, diferenciál M Sport, inteligentný pohon všetkých kolies a mnoho iného prinesie nový „neMkový“ vrchol BMW M340i xDrive.

Nové BMW radu 3 sedan naberá obrátky smerom k štartu predaja, ktorý sa spustí na jar 2019. Oddelenie BMW M GmbH predstavilo dynamickú verziu nového športového sedanu: BMW M340i xDrive. Sedan poháňa novo vyvinutý radový šesťvalcový benzínový motor s výkonom 275 kW (374 k). Spojenie vysokého výkonu motora, odpruženia so špeciálnou M technológiou a inteligentného pohonu všetkých štyroch kolies poskytuje výnimočnú dynamiku jazdy, ktorá nemá v strednej triede konkurenciu. Výnimočný športový charakter podčiarkuje neobyčajný dizajn a špeciálne prvky výbavy.

BMW radu 3 sedan, ktorý sa sústreďuje na radosť z jazdy. Medzi jeho plusy patria nízke ťažisko, znížená hmotnosť, vynikajúce rozloženie hmotnosti na nápravy ako aj zvýšená tuhosť karosérie či upravené uchytenie tlmičov. Technológia odpruženia a aerodynamika prešli precíznymi úpravami spojenými s vysokovýkonnými vlastnosťami nového motora.

Pohonná jednotka vyvinutá pre model BMW M340i xDrive posúva štandardné vlastnosti radových šesťvalcov značky BMW v oblastiach ako výkon, reakcie, ochota stúpať do otáčok, hladkosť chodu a účinnosť na novú úroveň. Trojlitrový motor dostal hliníkový blok motora aj hlavu valcov. Zmenou prešlo aj prepĺňanie, vyvinuté na základe princípov TwinScroll.

Autosalón v Los Angeles je tu čo nevidieť. Aké premiéry nás čakajú?

Jedinečné športové vlastnosti nového modelu BMW M340i xDrive sa odrážajú aj v jeho špecifickom dizajne a v prvkoch výbavy. Rysy predného nárazníka, prahov a zadnej časti zlepšujú vstup chladiaceho vzduchu aj aerodynamiku. Medzi unikátne dizajnové prvky patria vypletané obličky BMW na prednej maske, zadný spojler vo farbe karosérie a lichobežníkové koncovky výfukového potrubia. Neobyčajný vzhľad vozidla dopĺňajú prvky ako vonkajšie držiaky spätných zrkadiel, otvory na vstup vzduchu, obličky BMW na prednej maske, koncovky výfukového potrubia a označenie modelu vyhotovené v sivej metalickej farbe Cerium Grey.

Nový model BMW M340i xDrive sa vo svetovej premiére predstaví na autosalóne Los Angeles Auto Show (30. novembra – 9. decembra 2018). Vozidlo sa v USA začne predávať v júni 2019, predaj v Európe sa spustí v júli.

Zdroje: BMWstartstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!