Britský motoristický magazín Car Wow proti sebe postavil najrýchlejšie sedany súčasnosti: BMW M5 Competition a Mercedes-AMG E63 S. No vyhrať môže len jeden…

Začiatkom tohto roka postavil britský magazín Car Wow proti sebe dva ultra výkonné supersedany: BMW M5 a Mercedes-AMG E63 S. Obe vozidlá majú V8 s podobným výkonom a obe vozidlá ho posielajú na všetky štyri kolesá. Napriek tomu ale AMG vyhral pomerne presvedčivým víťazstvom.

Avšak teraz nastal čas na odvetu. V mníchovskom kúte sa nachádza nový bojovník. Je to síce stále M5 generácie G10, no je mierne nižšia, mierne ostrejšia verzia štvordverovej strely, ktorá má ešte o čosi vyšší výkon. Konkrétne ide o 460 kW, čo znamená monštruóznych 626 koní. To všetko je k dispozícii v takzvanom Competition balíku.

Na druhej strane ringu sa nachádza starý známy Mercedes-AMG E63 S generácie W213, ktorý z 4,0-litrového dvomi turbami prepĺňaného vidlicového osemvalca produkuje 450 kW, teda 612 koní. Samozrejme, v oboch prípadoch ide o oficiálne uvádzané čísla a je verejným tajomstvom, že v skutočnom svete môžu supersedany produkovať ešte o pár (monžo desiatok) koní navyše.

Advertisment

Dosť ale bolo rečí a pozrime sa spoločne, či tento krát malo BMW M5 s troškou dopingu šancu oproti brutálnemu medveďovi.

Zdroje: Carthrottle | Autoforumstartstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!