Vďaka zjavnej chyba nemeckého marketingového krídla Toyoty môžeme vidieť, ako bude vyzerať nová dlho očakávaná Supra ešte pred oficiálnym debutom na autosalóne v Detroite.

Toyota odkladala debut novej Supry snáď roky. No našťastie, oficiálne odhalenie je naplánované na autosalón v Detroite, ktorý svoje brány otvorí už 14. januára. Avšak ako to už v automobilovom svete chodí, niekomu sa podarilo spraviť chybu a na internet sa dostala Toyota Supra na oficiálnych produktových fotografiách. Na svedomí ju má nemecká odnož Toyoty. Podľa fanúšikov fóra A90 SupraMkV.com boli tieto dva obrázky automaticky distribuované každému, kto sa zaregistroval do oficiálneho zoznamu zákazníkov nového auta.

Fotografie (teda pravdepodobne ide o 3D rendery) sú nasnímané z klasických uhlov, ktoré odhaľujú ako prednú, tak aj zadnú časť novinky, s ktorou nás Toyota naťahovala niekoľko rokov. Hoci fotografie neoplývajú obrovskou kvalitou, ukazujú nám všetko, čo potrebujeme vidieť o novej hviezdne segmentu kompaktných športových áut.

Zadnej časti dominujú dve výfukové koncovky na okrajoch veľkého difúzora so svetlom v trede v štýle F1. Pravdepodobne pôjde o hmlový svetlomet alebo o cúvačku. Nad ním sedí štítok s číselným označením obsahujúci nielen klasické logo Supra, ale aj písmená GR, ktoré označujú Gazoo Racing. Pri pohľade na bočnú líniu zasa zaujmú svalnaté zadné partie. Vpredu zasa nie je možné prehliadnuť veľké vetracie otvory. Čo sa týka dizajnu prednej časti, v podstate nejde o žiadne prekvapenie. Niečo podobné sme čakali už pri pohľade na celú plejádu zamaskovaných fotografie od Toyoy.

Ostáva nám už len počkať niekoľko týždňov, kým sa dozvieme aj ďalšie detaily. Najnovšie informácie hovoria o výkone 340 koní v prípade vrcholovej verzie a váhe na úrovni 1500 kg. A to už znie naozaj sľubne.

Čo už o Supre vieme?

Supra bude zdieľať techniku s novým mníchovským roadsterom BMW Z4, ktorý bol predstavený len nedávno. Novinka sa prvý krát svetu odhalila na Concours d’Elegance v Pebble Beach, kde ju osobne odprezentoval slovenský šéfdizajnér BMW Jozef Kabáň.

Zďaleka najzaujímavejšou verziou je M40i First Edition, ktorú poháňa typický radový šesťvalec s výkonom  250 kW (340 koní). BMW s týmto motorom dokáže z pokoja akcelerovať na rýchlosť 100 km/h za 4,6 sekundy. Ak Supra dostane rovnaký motor, môžeme zrejme očakávať veľmi podobné čísla. Okrem toho Z4 charakterizuje aj nízko položené sedadlo vodiča, nízke ťažisko a ideálne rozloženie náprav 50:50. Je ale otázne, do akej miery budú tieto autá podobné. Hoci Z4 je roadster a Supra coupé, automobilky určite nechcú, aby modely navzájom na sebe kanibalizovali.

Toyota očakáva, že nová Supra sa na svetových trhoch objaví v priebehu prvého polroka 2019.

Nová Toyota Supra sa konečne oficiálne ukáže na autosalóne v Detroite!

Dokonca vieme aj to, ako bude nová Toyota Supra znieť!

Supra znie to tak dobre, ako by ste mohli rozumne očakávať od moderného turbom fúkaného radového štvorvalca. Inak povedané, nepadnete zo zvuku do kolien, no rozhodne sa nie je na čo sťažovať.

Sound of Supra | NEW TOYOTA SUPRA

Zdroje: Carthrottle | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokAké novinky so sebou prinesie rok 2019?
Nasledujúci článokŠkoda Scala RS by vyzerala skutočne úžasne!