Je pravdou, že životná púť tretej generácie Škody Octavia bude tento rok zavŕšená novým modelom, no aj tak sa stále predáva v hojnom počte. Svoju obľubu si nenachádza len na domácom trhu, no výrazne sa jej darí aj v zahraničí. A o to lepšie jej to ide vo Veľkej Británii. Na kráľovskom trhu dokonca Škodovka patrí k TOP značkám.

Okrem veľmi dobrých predajov Octavie, ktorá nedávno na tamojšom trhu získala titul auta roka, sa tam darí aj Superbu, Citigu či malému SUV Karoq. Preto sa možno ani nemôžeme diviť, že si česká automobilka pre zákazníkov vo Veľkej Británii pripravila jednu špecialitu. Ňou sa im chce odvďačiť za dôveru, ktorú do nej mnoho z nich vkladá. Špecialita s označením Škoda Octavia RS Challenge, je niečo čo by sme určite uvítali aj na našom trhu.

Čím sa odlišuje od klasickej RSky? Hlavné rozdiely hľadajme v podstatných detailoch. Ako prvé určite do oka udrú veľké 19-palcové disky, ktoré nesú čierne lakovanie. Následne sa znak RS na mriežke chladiča rovnako sfarbil do temných farieb a dostal monochromatický dizajn. Samozrejmosťou môže byť aj čierne lakovanie, ktoré autu dodáva potrebný punc výnimočnosti. Nemôžu chýbať LED svetlá, ktoré sú už neodmysliteľnou súčasťou výbavy RS aj na našom trhu. Inými slovami by sa dalo povedať, že na zovňajšku auta sú práve svetlá tým najjasnejším prvkom, inak je Octavia RS Challenge odetá v temnom, no nie je to podmienkou.

Podobný farebný ráz nájdeme aj vo vnútri auta. Samozrejme nechýba najvyššia výbava, ktorú tvorí ambientné osvetlenie, najvyšší stupeň infotainmentu a športové sedadlá v kombinácii alcantara a koža. Po motoristickej stránke ponúka špeciálna Octavia klasický, osvedčený motor 2,0 TSI s výkonom 245 koní a s krútiacim momentom 370 Nm. Maximálka je 248 kilometrov za hodinu a o komfort sa už klasicky postará adaptívny podvozok DCC a elektronický samosvorný diferenciál VAQ. Cena výnimočnej edície je stanovená na 30 085 libier za liftback prípadne 31 285 libier za kombi. V prepočte s použitím aktuálneho kurzu sú ceny 34 265 € respektíve 35 630 € čo vôbec nie je zlé. Bohužiaľ dostupnosť je momentálne výhradne na britskom trhu s tým, že podobný model sa u nás pravdepodobne predávať nebude.

Zdroj: auto-mania.cz startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!