Volvo predstavilo modernizovanú verziu jedného zo svojich kľúčových modelov – veľkého SUV XC90. Facelift prináša pohonnú jednotku s novou eco-friendly technológiou, ktorá podľa slov automobilky predstavuje ďalší krok v stratégii elektrifikácie.

Modernizované Volvo XC90 prichádza s celým radom zaujímavých noviniek. Okrem iného  prináša aj najnovší brzdný systém, ktorý využíva obnoviteľnú kinetickú energiu. Ten bude švédska automobilka montovať aj do aktuálnych motorizácií. Ide tak o nový integrovaný elektrifikovaný pohonný systém pod označením „B“. Volvo tvrdí, že nová pohonná jednotka ponúka až 15 %-nú úsporu paliva a, samozrejme, zníženie emisií. Nový elektronický brzdový systém spolupracuje so systémom obnovy energie a znižuje spotrebu paliva a emisie tým, že rekuperuje kinetickú energiu pri brzdení.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Modernizované Volvo XC90 s prívlastkom „B“ má podľa slov švédskej automobilky predstavoval ďalší krok k jej elektrifikačným ambíciám. Nové vozidlá s písmenom B v označení tak doplnia existujúci hybridný variant T8 Twin Engine.

Okrem toho, veľmi decentné (až takmer žiadne) zmeny sa dotkli aj exteriéru. Konkrétne ide o nové kolesá, farby a novú mriežku chladiča. Najzásadnejšími zmenami v interiéri je skutočnosť, že XC90 je možné konfigurovať s množstvom rôznych spôsobov usporiadania sedadiel.

Sedadlá v rôznych kombináciách

Od štvormiestneho variantu Excellence cez sedemmiestne rodinné SUV, až po úplne novú šesťmiestnu konfiguráciu bude Volvo XC90 v ponuke v usporiadaní s ľubovoľným počtom sedadiel. Ďalšie možnosti osobného prispôsobenia ponúka aj výber nových interiérových materiálov, napríklad vlnenej tkaniny.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Model XC90 je postavený na samostatne vyvinutej platforme od Volva a disponuje aj vlastnou hnacou sústavou a bezpečnostnými technológiami. S príchodom XC90 na trh v roku 2014 bol znamenaný začiatok novej etapy švédskej značky. Okrem iného auto prišlo aj so špecifickým dizajnérskym jazykom, ktorý charakterizuje motív Thorovho kladiva a plávajúca mriežka chladiča. Revolúcia nastala aj v interiéri a v súčasnej dobe používajú podobnú architektúru palubnej dosky aj ostatné modely značky. Doposiaľ si druhú generáciu Volva XC90 zakúpilo viac ako 320-tisíc zákazníkov po celom svete.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Pokiaľ ide o technológie aktívnej bezpečnosti, faceliftované Volvo XC90 ponúkne vodičom pomoc s riadením v rámci systému automatického brzdenia v meste City Safety aj informačného systému slepého uhlu. Technológia City Safety s funkciou automatického brzdenia je dodnes jediným systémom na trhu, ktorý rozpoznáva chodcov, cyklistov aj veľké zvieratá. Systém upozornenia na križujúce vozidlá po novom ponúkne aj funkciu automatického brzdenia.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Zdroje: Volvo | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!