Domov Doprava Uber sa vracia na Slovensko, bude drahší a príde aj do Košíc?

Uber sa vracia na Slovensko, bude drahší a príde aj do Košíc?

Uber sa po roku vracia do Bratislavy s plne licencovanou službou UberX v súlade s novým legislatívnym rámcom v oblasti prepravy. Služba bude dostupná oddnes, od 10:00 dopoludnia, čo je len krátko pred nadchádzajúcimi Majstrovstvami sveta v hokeji, ktoré bude hostiť Slovensko.

Hokejista Ľubomír Višňovský bol prvým cestujúcim, ktorý vyskúšal Uber v Bratislave po jeho opätovnom spustení. „Mám radosť, že Bratislava sa bude môcť opäť spoľahnúť na Uber, najmä keď desiatky tisíc ľudí budú potrebovať bezpečnú prepravu počas nadchádzajúcich majstrovstiev sveta. Uber som v zahraničí použil veľakrát a teším sa, že ho môžem použiť znova aj doma, na Slovensku,” povedal Ľ. Višňovský.

Ash Kebriti, generálny manager Uber pre región Central and Eastern Europe:

„Sme radi, že sa môžeme vrátiť do Bratislavy s plne licencovanou službou, ktorá je teraz v aplikácii Uber k dispozícii. Spôsoby, akými sa ľudia pohybujú po mestách sa menia na celom svete a Slovensko sa s novými reguláciami zaradilo na čelo. Budeme aj naďalej spolupracovať s miestnymi predstaviteľmi, pretože vyvíjame služby, ktoré riešia rastúce dopravné potreby Slovenska a zodpovedným spôsobom formujú budúcnosť mestskej mobility.”

Nová legislatíva nové pravidlá

Uber spôsobil v Bratislave a všeobecne na Slovensku obrovský rozruch, čelil vlne nevôle konvenčných taxikárov a taxislužieb. Taxikári následne vyvolali protesty a štát začal riešiť zmenu legislatívy ktorá sa napokon dostala do platnosti začiatkom tohto roka. Uber bude využívať už iba licencovaných vodičov.

Od apríla 2019 platia nové pravidlá aj pre taxíky. Navrhlo ich ministerstvo dopravy, ktoré zjemnilo podmienky pre získavanie koncesií pre taxislužby. Vodiči už po novom napríklad nemusia mať skúšky odbornej spôsobilosti, stačí len vodičský preukaz, psychotesty, či preukaz zdravotnej spôsobilosti. Rovnako taxislužby nemusia mať po novom ani povinné parkovacie miesta. Na dverách auta musia mať taxíky po novom názov spoločnosti.

Cena ostáva rovnaká

Uber sľubuje že ceny pre zákazníkov sa nezvýšia a ostanú na rovnakej úrovni ako pred rokom. Spoločnosť ďalej nevylúčila ani prípadnú expanziu aj do iných miest na území Slovenskej Republiky. Taktiež do budúcna plánuje rozšírenie svojich služieb, podobne ako v zahraničí. Zmienka padla o verzii Uber Select ale aj Uber Black či Uber Eats, zástupca spoločnosti spomenul aj elektro bikesharing, ktorý sa v zahraničí teší veľkej obľube.

Slováci na Uber nezabudli, od marca minulého roka, keď bola služba pozastavená, si aplikáciu Uber v Bratislave otvorilo viac ako 250-tisíc ľudí a Slováci si objednali viac ako 436-tisíc jázd v rôznych zahraničných krajinách.

Cenník:

Základná sadzba

 

1.20 Eur

Za minútu

 

0.05 Eur

Za km

 

0.42 Eur

Minimálne jazdné/

Poplatok za zrušenie

 

2.50 Eur

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!