Domov News Karbónova nádielka od M Performance pre X3 M a X4 M

Karbónova nádielka od M Performance pre X3 M a X4 M

Super-rýchle SUV stredných romzerov prišli na scénu len nedávno. Tento segment však rastie o mnoho rýchlejšie ako automobilový svet očakával. V portfóliu má takéto modely napríklad Mercedes, Alfa Romeo či Jaguar. Začiatkom roka sa k ním pridalo aj BMW, a to rovno s dvojicou noviniek. 

Ako to už u Bavorov poznáme, krátko po uvedení nového auta je k nemu predstavená aj celá sada originálneho príslušenstva. Výnimkou nie je ani ostré duo X3 M a X4 M. Oddelenie M Performance si pre tieto SUV prichystalo komplexný balík doplnkov vyrobených z uhlíkových vlákien a aj zopár iných vylepšení. Okrem štandardných možností konfigurátora dáva výrobca možnosť zákazníkovi sa ešte viac odlíšiť. Baviť sa však budeme iba o estetických zmenách, nie technických.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V exteriéri pribudli nové diely z každej strany vozidla. Masku chladiča lemuje karbón, ktorý okrem toho nájdeme aj na bočných chladiacich náduchoch. Tie si poctivo plnia svoju funkciu vetrania bŕzd, čo je v dnešnej dobe čoraz nevídanejšie. Pre X3 M je k dispozícií strešný spojler. Majitelia X4 M si zasa môžu zaobstarať plutvy po okrajoch zadného okna, doplnené lištovým krídlom, zvýrazňujúcim kufor. Pre tých, ktorý chcú byť na cestách vidieť je tu aj polep v ikonickej trikolóre. Po aplikácií kompletného paketu pôsobia zvýšený siláci ešte agresívnejšie.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Interiér je taktiež obohatený o prémiové materiály. Volant je zabalený v trojobale, skladajúceho sa z kože, alcantary a karbónu. Ten dokonca pokryl aj pádla. Logá M Performance na koberčekoch a prahu dverí vám pripomenú v čom vlastne sedíte. V tme vám o tom zasa dá vedieť odznak premietnutý na zemi. Originálnych dielov ponúka výrobca čoraz viac, čím vytláča mimo-továrenských úpravcov z trhu. Či sa v budúcnosti dočkáme aj výkonnostných vylepšení alebo špeciálnych edícií zatiaľ nevieme. Sériových 353 kW (480 konských síl), resp. 375 kW (510 konských síl) v prípade verzie Competition ale určite nie je žiaden nedostatok.

Zdroj: BMW | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!