Segment stredne veľkých SUV láka. Nečudo, veď ich predaj rastie už niekoľko rokov. Ako sa bude dariť novinke so slávnym menom?

Pamätníci isto vedia, že značka SsangYong už raz auto s týmto menom mala. Bolo to kompaktné trojdverové SUV (1997 až 2006), ktoré sa nie veľmi úspešne predávalo aj na Slovensku. Potom sa automobilka z nášho trhu na dlhé roky stiahla. Za tento čas však prešla radikálnou zmenou. Preč je zastaraná technika aj extravagantný dizajn. Čo zostalo, je zameranie na segment SUV a crossoverov. Automobilka už dlhší čas predvádza veľkú modelovú ofenzívu a na trh uvádza jeden nový model za druhým. K doteraz ponúkaným modelom Tivoli, Rexton, Musso a XLV aktuálne pridáva ďalší.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Nové Korando

Novinka má, podobne ako v prípade ostatných súrodencov, priniesť zaujímavý pomer medzi cenou a protihodnotou. Počítať teda môžeme s moderným dizajnom, solídnym dielenským vypracovaním aj rozumne vyskladanou výbavou. Popri prvkoch komfortu a modernej konektivity dostanete aj bohatú zostavu prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti. Vozidlo prešlo v tomto roku testom bezpečnosti Euro NCAP, v ktorom získali 5* . O technike, ktorú auto dostane, toho zatiaľ veľa nevieme.  Zástupca značky pre Slovensko zatiaľ zverejnil iba základnú motorizáciu, ktorou má byť benzínový štvorvalec 1.5 GDI s maximálnym výkonom 120 kW (163 k). Za Korando s týmto motorom zaplatíte 16 990 € (s DPH). Na slovenský trh bude nové Korando uvedené na prelome októbra a novembra tohto roku. Silným argumentom bude, podobne ako v prípade aktuálne ponúkaných modelov, fabrická záruka na 5 rokov alebo do najazdenia 100 000 kilometrov. Ako ukazujú prvé zverejnené fotky, auto vyzerá veľmi dobre. A tak budeme radi, keď vám ho v blízkom čase predstavíme v rámci klasického redakčného testu.

Boli sme sa pozrieť na prvom Cars & Coffee v Mníchove!

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!