Mysleli ste si, že s BMW M2 Competition to skončilo? Mýlili ste sa. BMW dnes predstavilo špičkové prevedenie v podobe limitovanej verzie CS. Tá doteraz bola k dispozícií iba pre väčších bratov od verzie M3 a vyššie.

Okrem technických úprav sa M2 dočkala aj ostrejšieho vzhľadu a redukcie váhy. Prispeli k tomu  aj komponenty vyrobené z kompozitov z uhlíkových vlákien (CFRP).

Tieto materiály boli využité na prednom spliteri, streche, spätných zrkadlách, zadnom difúzore so štyrmi koncovkami výfuku a na kapote. Spomínaný CFRP materiál však možno nájsť aj v interiéri, vďaka čomu auto zhodilo 2,7 kilogramu.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

V interiéri nájdete veľa kože a Alcantary. Všetko je doplnené o červené prešívanie. Alcantara sa nachádza napríklad palubnej doske, lakťovej opierke, M Sport volante, či na bočniciach M Competition sedačiek, ktoré majú takisto červené prešívanie. Na sedadlách a aj na palubnej doske však nájdete prešívané logo CS.

Poďme sa pozrieť pod kapotu. Tam je ukrytý preplňovaný radový šesťvalec S55 s výkonom 331 kW / 450 koní a maximálnym krútiacim momentom 550 Nm. Doteraz najostrejším modelom bol M2 Competition. M2 CS však ponúka výkon väčší  o 29 kW / 40 koní.

Zákazníci si budú môcť vybrať medzi 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a automatickou sedemstupňovou prevodovkou. Rozdiel v akcelerácii z pokoja na 100 km/h by mal byť 0,2 sekundy v prospech automatickej prevodovky. Maximálka je elektricky obmedzená na 280 km/h pre oba modely.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Okrem nárastu výkonu sa budúci majitelia môžu tešiť na lepšiu ovládateľnosť, ku ktorej má prispieť adaptívny podvozok s režimami Comfort, Sport a Sport+. Posledný z nich bol doteraz vyhradený iba pre modely M3 a M4. Auto bude štandardne obuté na 19“ kolesách s matnou zlatou farbou, o optimálnu trakciu sa budú starať pneumatiky Michelin Cup. Do výbavy patria aj M-kové brzdy s červeným strmeňmi alebo  M – karbón keramické brzdy.

Oficiálne predstavenie BMW M2 CS prebehne na autosalóne v Los Angeles a cena tohto modelu by mala štartovať od 95 000 eur.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!