Domov News Maťo Homola ukončil náročnú sezónu 2019 medailou

Maťo Homola ukončil náročnú sezónu 2019 medailou

Sezóna 2019 mala byť víťazná, všetko nakoniec dopadlo inak. Chuť si však Maťo napravil na FIA Motorsport Games 2019 Rome, odkiaľ priniesol na Slovensko bronzovú medailu!

Pred začiatkom sezóny mal Maťo veľké vízie, ktoré mal pomôcť naplniť nový pretekársky tím, nové auto, či staronový inžinier. Niektoré z týchto vecí, žiaľ, nevyšli tak, ako si predstavoval. Najmä po uzatvorenej dohode s tímom, že si Maťo môže priviesť svojho inžiniera, s ktorým má historickú a výbornú spoluprácu, Jara Krajčiho. Maťov pretekársky tím, hoci toto najprv prisľúbil, svoju časť dohody nedodržal a tak Maťo musel využívať služby zdieľaného inžiniera, ktorý sa venoval všetkým piatim jazdcom. „Je pravda, že toto ma dosť sklamalo, s Jarom mám len tie najlepšie skúsenosti a viem, že ma pozná a dokáže auto naladiť presne tak, ako to potrebujem. Nevyšlo to a ja som sa musel začať prispôsobovať veciam, ktoré predo mňa postavil tím. Z tohto pohľadu je to aj škola do života, no myslím, že to nebolo to najlepšie riešenie,“ podotkol Maťo Homola.

„Raz si hore, raz si dole. Mal som špičkové auto, mal som výborných mechanikov, občas chýbalo trocha šťastia a občas som mal pocit, že by sa niektoré veci na aute dali spraviť inak, možno lepšie. Samozrejme, aby som sa len nevyhováral, aj ja som spravil počas sezóny niekoľko chýb, z ktorých som sa poučil. Verím, že som mal na viac, ako je 8. priečka v sezóne, preto spravíme do tej ďalšej nejaké zmeny.“, priblížil Maťo Homola.

Mato Homola

Na stupňoch víťazov!

Na Maťa však čakalo vyvrcholenie sezóny v podobe FIA Motorsport Games 2019 Rome, ktoré môžeme nazvať majstrovstvami sveta, či olympijskými hrami v motoršporte. Diváci na historicky prvom výnimočnom podujatí FIA Motorsport Games 2019 Rome videli pódium zložené z ruského, belgického a slovenského pretekára. „Je to výborný výsledok. Audiny tu doslova lietali, preto som rád, že som skončil ako najlepšie umiestnený nielen Hyundai, ale auto akejkoľvek inej značky. Boli to ťažké preteky, s trochou dažďa a vlhkou traťou,“ povedal po pretekoch Maťo a dodáva: „Veľmi ďakujem tímu za výbornú prípravu a maximálnu profesionalitu počas celého podujatia a mojim partnerom a rodine, že som tu mohol byť a som šťastný, že som na tomto evente mohol hájiť slovenské farby.“

A čo ďalšia sezóna?

„Veľa vecí ešte nevieme, ale viem, že určite chcem jazdiť so značkou Hyundai, keďže je to špičkové náradie. V akom tíme to bude ešte nie je isté, ale viem, že chceme zostať v seriáli TCR Europe. Hoci by som najradšej opäť jazdil FIA WTCR, no je tam neskutočná tlačenica špičkových jazdcov a bez obrovských peňazí sa tam ťažko dostanem.“, uzatvrel hodnotenie sezóny Maťo Homola.

Hyundai i30N Project C sa v nedeľu preháňal po Slovakia Ringu!

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!