V Bratislave aktuálne dosahuje vietor rýchlosť 100 kilometrov za hodinu. Orkán Petra, ktorý v doobedných hodinách dorazil na Slovensko, komplikuje na západnom Slovensku a v Českej republike dopravu. 

Prevrátený kamión v Bratislave. Orkán Petra
Zdroj: Polícia SR

V Bratislave silný vietor už stihol narobiť poriadne škody. Orkán s názvom Petra vyvracia stromy, prevracia kamióny a odfukuje ploty. Na Prístavnom moste silný vietor prevrátil kamión. Na Košickej ulici vyvracal stromy, ktoré poškodili budovu a rozbili čelné sklo na zaparkovanom aute. Podľa ďalších informácií vietor strháva ploty na rodinných domoch.

Našich západných susedov okrán Petra trápi tiež.  Cestári na severe Česka odpratávajú z vozoviek sneh, zatiaľ čo na juhu republiky komplikujú dopravu popadané konáre a stromy kvôli silnému vetru. Vyvrátené stromy poškodili aj drôty elektrického vedenia, čo odstrihli od prúdu zhruba 16.500 domácností. Najväčšie problémy s elektrinou boli po ránu na juhu Česka, predpoludním sa presunuli najmä na Břeclavsko.

Hasiči sa takisto nesťažujú na nedostatok práce. Od rána už mali vyše 30 výjazdov pre vyčíňajúce počasie. Najčastejšie zasahujú kvôli popadaným stromom, ktoré blokujú cestné komunikácie a ohrozujú zaparkované vozidlá. Nárast výjazdov hasičov je zreteľný najmä v Banskobystrickom, Bratislavskom, Trnavskom a Trenčianskom kraji, informuje HaZZ.

Kvôli počasu museli zasahovať už aj hasiči. orkán petra
Zdroj: Nový Čas

Silný vietor už zastavil aj železničnú dopravu. Vlaky na Záhorí sú zastavené. Informuje o tom Železničná spoločnosť na sociálnej sieti Twitter. Vlak z Malaciek do Bratislavy je odrieknutý, ďalšie vlaky zo Záhoria, ale aj z Banskej Bystrice majú viac ako 30 minútové meškania. Okrán prevrátil kamión aj v okrese Senica. Silný vietor ho strhol na úseku Petrová Ves – Šaštín Stráže.

Prevrátený kamión v okrese Senica.
Zdroj: Polícia SR

Hasiči musia okrem vetra čeliť aj vysokej hladine vody. V niekoľkých prípadoch boli vyslaní k odčerpávaniu prebytočnej vody zo zatopených priestorov. V obci Hovorce, okres Púchov je z dôvodu vyliatia miestneho potoka vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity.

Ak ste na cestách alebo budete musieť čeliť tomuto počasiu tvárou v tvár, buďte opatrní. Sila vetra by mala v poobedňajších hodinách ustúpiť.

TEST SsangYong Rexton G4 2,2 4WD, odhodlaný uspieť v Európe

Zdroj: Nový čas

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokMercedes posiela svoj pickup do penzie, trieda X sa už vyrábať nebude
Nasledujúci článokMercedes začína lákať na luxusný elektromobil EQS