Domov News Hyundai chystá prekvapenie, nový crossover Bayon

Hyundai chystá prekvapenie, nový crossover Bayon

Že vám ten názov nič nehovorí? Veru nemusí, ide totiž o úplnú novinku. Nový crossover Bayon by mal totiž prísť na trh už tento rok a automobilka poodhalila z jeho dizajnu aspoň kúsok.

To, že je trend SUV a crossoverov, o tom niet pochýb. Automobilky sa predháňajú, ktorá spraví väčšie SUV, prípadne SUV aj z najmenšieho kompaktného modelu. Prípadne ktorá značka príde s elektrickým SUV, pretože sú predsa v móde. O tom, prečo to nie je najrozumnejšia stratégia pri presadzovaní elektromobility si povieme v inom článku. Avšak trend mestských crossoverov je neúprosný a tak aj Hyundai príde s ďalšou novinkou. Nový crossover Bayon bude autom, ktoré prenikne do subkompaktnej triedy.

Čo to znamená? Mal by tak stáť ešte aj pod malou Konou, bude tak konkurenciou pre takú vychytenú Škodu Kamiq alebo Volkswagen T-Roc, či Seat Arona. To sú všetko malé subkompaktné crossovery, ktoré ani neponúkajú pohon všetkých kolies. Ide skôr o vyšší posed a pocit za volantom. Priestorovo pritom majiteľom stačí kompaktný automobil typu Fabia, polo či i20. Hyundai Bayon nebude o nič väčší a presne zapadne do tejto skupiny subkompaktných crossoverov.

Nová línia Sensuous Sportiness

Na obrázkoch vidíme zatiaľ len siluetu prednej časti auta. Bayon má dizajnovú identitu Hyundai Sensuous Sportiness. Tá kombinuje podľa značky emocionálnu hodnotu s inovatívnymi riešeniami v dizajne. Tak či tak, na obrázku vidíme LED denné svetlá, ktoré sú oddelené od hlavných svetiel a sú hore nad nimi, v miestach medzi nárazníkom a prednou kapotou. S veľkou pravdepodobnosťou budú aj hlavné svetlomety využívať technológiu LED. V zadnej časti vidíme brzdové svetlá v tvare šípky, ktoré sú spojené tenkou červenou líniou. Sú umiestnené výrazne viac do strán a podporujú tak dizajnovú šírku auta, čím vynikne široký zadný pohľad. Všetky technické detaily, ako aj poriadnu dávku fotografií a obrazového materiálu má pre náš Hyundai pripravené v priebehu pár týždňov. Predaj Hyundai Bayon sa má totiž začať už v prvej polovici roka 2021, čo je skutočne prakticky hneď.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokObrovská škoda! Požiar v Rakúsku zničil cenné múzeum motocyklov
Nasledujúci článokKtoré miesto je pre dieťa najbezpečnejšie? Budete prekvapení!