Domov Elektromobilita Elektrifikovaný model Jaguar F-Pace predurčuje smerovanie automobilky v najbližších rokoch.

Elektrifikovaný model Jaguar F-Pace predurčuje smerovanie automobilky v najbližších rokoch.

Spoločnosť sa od roku 2025 pripravuje na prekvapivú cestu vpred. Bude sa musieť zmeniť celá zostava modelov Jaguaru a to v relatívne krátkom čase. Ale dovtedy budú musieť elektrifikované pôvodné modely kupujúcich stále niečím novým lákať.

Jaguar F-Pace Phev

Možno by sa potom tento nový plug-in hybridný variant modelu F-Pace – automobil, v ktorom spoločnosť Jaguar zarobila na šialenstve okolo modelov SUV – mohol zase stať najchytľavejšou verziou najdôležitejšieho automobilu Jaguar. Jeho označenie Badged P400e sa zhoduje s významnou aktualizáciou v polovici životnosti pre najväčšie SUV značky.

Ako je to s výkonom ? 

Aj keď sa jedná o úplne novú verziu modelu F-Pace, zdroj energie je veľmi dobre známy. Plug-in hybridné hnacie ústrojenstvo P400e využíva verziu 294 koní s 2,0-litrovým benzínovým štvorvalcom Ingenium od spoločnosti JLR, ktorý sa spolu s elektrickou asistenciou používa vo všetkých modeloch Jaguar Land Rover s označením P400.

Batéria s výkonom 17,1 kWh je umiestnená pod podlahou batožinového priestoru a vysiela energiu do elektromotora s výkonom 141 koní, ktorý poháňa prednú nápravu. F-Pace P400e môže byť poháňaný iba na elektrický pohon s maximálnou rýchlosťou až 140 kilometrov za hodinu – alebo čo je dôležitejšie, dojazdom až 53 kilometrov – uvedením vozidla do režimu EV.
Štandardné je nabíjanie 32 kW jednosmerným prúdom, takže pri použití rýchlonabíjačky nabitie na 80 percent bude trvať zhruba 30 minút.

Jaguar F-Pace Phev

S výnimkou nabíjania jednosmerným prúdom, ktoré často nie je súčasťou hybridných vozidiel typu plug-in, sú to v podstate štandardné parametre pre plug-in hybridné SUV tejto veľkosti a ceny.

Hybrid vs. EV režim

So špičkovým výkonom na úrovni 398 koní a krútiacim momentom 640 Nm si záujemcovia, ktorí nie sú presvedčení o výkone štvorvalca vo veľkom SUV, nemusia robiť starosti, pretože disponuje veľkou silou. Ale skôr než začnete skúmať kombináciu benzínovej a elektrickej energie, pravdepodobne začnete skúmať režim EV.

Aktivuje sa stlačením nového tlačidla na prepracovanej stredovej konzole modelu F-Pace. Rozbieha sa ticho a bez väčších problémov s rýchlosťou po meste a na pomalších cestách. Ak však chcete lietať po diaľnici a neprodukovať žiadne emisie CO2, musíte byť trpezliví.

Model F-Type P400e váži niečo viac ako dve tony a takmer určite budete musieť prešliapnuť plynový pedál a aktivovať hybridný režim, aby ste sa dostali na rýchlosť, skôr ako prepnete späť na batériu. Namiesto toho sa vyhliadková a pohodlná jazda ukazuje ako najlepšia voľba v modeli F-Pace P400e. Vďaka skvelému riadeniu a jazde si dokážete užiť pohodovú jazdu v SUV.

Facelift aj v interiéri

Nech už je kdekoľvek, rozsiahla aktualizácia interiéru predstavená v rámci faceliftu aj naďalej ohromuje, vďaka inteligentnej novej 11,4-palcovej dotykovej obrazovke infotainmentu Pivi Pro, ktorá predstavuje obrovské vylepšenie pôvodného nastavenia. Priestranná kabína vyžaruje kvalitu a nový dizajn, ktorý sa zlepšil na všetkých správnych miestach.

Jaguar F-Pace Phev

Pohonné ústrojenstvo P400e je k dispozícii v niekoľkých úrovniach výbavy (S, SE a HSE, každá so športovo vyzerajúcimi variantmi R-Dynamic), ale iba základné modely S a R-Dynamic S sa dostali pod prahovú hodnotu CO2 50 g / km – dôležitý bod pre všetkých potenciálnych ekologicky zmýšľajúcich záujemcov.

Jaguar svojim smerovaním jednoznačne naznačil, že svoju budúcnosť vidí v elektromobiloch. Do roku 2025 však chce ponúkať stále zaujímavé modely pre svojich zákazníkov a neznížiť predajné čísla.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!