Domov News Modernizovaný Jeep Compass. Upravený pre Európu.

Modernizovaný Jeep Compass. Upravený pre Európu.

Po drobných minuloročných vylepšeniach sa najpredávanejší model automobilky Jeep dočkal ďalšieho faceliftu. Jeep Compass sa viac zameriava na európsky trh a krok vpred nespravil len v bezpečnosti ale aj v technológiách a funkčnosti.

Predajné úspechy kompaktných vozov v kategórií SUV nemožno prehliadať. V roku 2017, keď automobilka Jeep priviedla na trh aktuálnu generáciu svojho modelu Compass, pravdepodobne ani netušili aký úspech zožne tento model. Stal sa dokonca najpredávanejším modelom značky v európe, pričom tvorí približne 40% tamojších predajov automobilky.

jeep compass

Najväčšie zmeny sa udiali v interiéri.

Modernizovaný Jeep Compass sa prispôsobil aktuálnym trendom v oblasti interiérov. Po novom v ňom nájdeme dominantnú, čiastočne voľne stojacu obrazovku multimediálneho systému s uhlopriečkou 8,4″ alebo 10,1″ v závislosti od zvoleného stupňa výbavy, pričom tomuto displeju sekunduje digitálny prístrojový štít, ktorý v štandardnej výbave nájdete až vo vyšších špecifikáciách. Jeep vynovil aj stredový tunel, ktorý je teraz vyšší a skrýva takmer 5 litrový odkladací priestor v lakťovej opierke. Európskym klientom má byť prispôsobený aj výber materiálov, ich kvalita a celkové spracovanie.

Uconnect 5.

Jeep Compass je prvým modelom značky v rámci Európy, ktorý prináša poslednú generáciu multimediálneho systému Uconnect 5. O operačný systém sa postaral Android, pričom vďaka lepšiemu procesoru má byť až 5-krát rýchlejší ako jeho predchodca. Zákazníkom nebude chýbať bezdrôtové Apple CarPlay a Android Auto alebo integrované hlasové ovládanie Alexa.

Uconnect 5

Jemné zmeny zovňajšku.

V rámci exteriéru výraznejšie zmeny nehľadajte. Prednej časti naďalej dominuje horizontálne orientovaná maska, svetlomety dostali trochu kompaktnejšie rozmery a hmlovky by ste si možno ani nevšimli. Vďaka týmto krokom predok Jeepu Compass pôsobí uhladenejším a dynamickejším dojmom. Nové full-LED svetlá ponúknu o 100% jasnejšie svetlo než xenónové reflektory verzie pred modernizáciou. V zadnej časti sa zmeny dočkala len grafika svetiel.

Jazdné vlastnosti.

Aj keď je veľmi málo pravdepodobné, že sa niektorý z nových majiteľov Jeepu Compass rozhodne svojho miláčika vyvenčiť v poriadnom teréne, automobilka nezostáva svojej povesti nič dlžná a tak sa facelift Compassu vo variante Trailhawk dočkal vylepšených terénnych vlastností. Pre zníženie rizika poškodenia má zvýšené nárazníky, vyššie umiestnené hmlovky a kamerové systémy. Predsa si nechcete svoje nové auto poškriabať. Jeep myslel aj na jazdu po spevnených cestách. Asistent jazdy po diaľnici kombinuje funkcie adaptívneho tempomatu a aktívneho udržiavania v jazdných pruhoch a pri parkovaní Vám pomôže 360-stupňová kamera.

Jeep Compass Trailhawk

V motoroch sa zmena nekoná.

Ponuka motorov prešla vlastným faceliftom ešte minulý rok, preto tentokrát zostala nepovšimnutá. Naďalej platí, že pokiaľ by ste chceli pohon oboch náprav, dostanete ho len v prípade Plug-in hybridnej motorizácie. V prípade, že sa viete zaobísť s pohonom len prednej nápravy, môžete si vybrať z dvoch výkonnostných verzií benzínovej 1.3 Turbo alebo turbodiesel MultiJet o objeme 1.6 litra. Oba Plug-in hybridy v ponuke sú kombinované s 1.3 litrovým agregátom, pričom elektromotor poháňa výhradne zadnú nápravu.

Tohtoročná modernizácia súvisí so zahájením výroby v talianskej továrni Melfi, nakoľko sa Jeep Compass do Európy dovážal z USA. Automobilka tvrdí, že sa týmto krokom modernizovaný Compass viac priblížil Európanom a čakacia doba sa tak mohla skrátiť zo 6 mesiacov na 3.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJstellantis.com
Predchádzajúci článokRezort dopravy chystá zaujímavé novinky pre motoristov !
Nasledujúci článokViac agresívneho vzhľadu pre Subaru BRZ? Tu je riešenie