A je to tu znova. Mercedes-Benz svojimi prvotnými fotkami po novom „áčku“ teraz poukazuje na úplne novú, tretiu generáciu štvordverového kupé CLS.

Tento týždeň sa bude niesť v znamení noviniek, nakoľko sa chystá autosalón v americkom Los Angeles. Medzi tých, ktorí prídu na výstavisko s premiérou sa radí aj automobilka Mercedes-Benz. Tá si na túto špeciálnu príležitosť pripravila novú triedu CLS. Krátko pred oficiálnou premiérou však Nemci zverejnili video odhaleného kupéčka. K pozorovaniu je viacero dôležitých prvkov.

Výrazne tvarovaná kapota, nová maska chladiča a nové svetlomety s technológiou Multibeam LED. Video poukazuje aj na výzor koncových svetiel, ktoré sú zložené takisto z diód. Kamera zachytila aj disky kolies a automobilka tak neobišla elegantnú siluetu tohto modelu. Nové „CLS-ko“ bude ako v minulosti vo veľkej miere čerpať potrebné veci z konzervatívnejšie tvarovaného „É-čka“.

Vďaka videu tak máme ako-také dojmy o dizajne tretej generácie. Čo však môžeme čakať od interiéru a motorickej spoľahlivosti? CLS by malo motory prevziať od triedy E a podrobnejšie parametre budeme vedieť už čoskoro. Predstavenie novinky je naplánované na 29.11.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!