Domov Elektromobilita Opel Rocks-e KARGO: mikro dodávka pre expresné doručovanie

Opel Rocks-e KARGO: mikro dodávka pre expresné doručovanie

Opel Rocks-e KARGO

Maličké elektrické mikro autíčko Opel Rocks-e, ktoré sa zatiaľ predáva iba na nemeckom trhu, dostane verziu zameranú pre doručovateľov či kuriérov. Odvezie až 400 litrov nákladu s hmotnosťou do 140 kg.

S vonkajšími rozmermi 2,41 x 1,39 x 1,52 metra a polomerom otáčania 7,2 metra je to ideálne auto do preplnených miest, ktoré sa bude vedieť prepletať nielen uzučkými uličkami, ale teoreticky by vedelo jazdiť aj po obchodných centrách, skladoch či v inom trochu väčšom interiérovom priestore. Je primárne určené pre doručovateľov zásielok, jedla či liekov. Pohon obstaráva malý elektromotorček s výkonom 8 koní, ktorý je možné krátkodobo zvýšiť na 12 koní. Batéria s kapacitou 5,5 kWh vystačí na dojazd 75 km. Z domácej AC zásuvky je možné vozidlo nabiť za 4 hodiny. Trojmetrový nabíjací kábel je trvalo umiestnený vo vozidle a v prípade potreby sa jednoducho vytiahne z dverí spolujazdca. Opel však ponúka aj adaptér na nabíjanie na verejnej nabíjacej stanici.

Šikovné riešenia pre každodenný život

Namiesto sedadla spolujazdca má Rocks-e KARGO modulárny nákladný priestor, oddelený od kabíny vodiča zvislou stenou. Vodič má prístup k tovaru uloženému v nákladnom priestore buď cez dvere spolujazdca, alebo priamo zo svojho sedadla. V druhom prípade sa horizontálny kryt nad batožinovým priestorom jednoducho zdvihne smerom k oknu. Ak sa tovar odoberá cez otvorené dvere spolujazdca, kryt možno zdvihnúť nahor. Keď je kryt vo svojom ukotvení opäť vodorovný, unesie až 40 kilogramov a slúži aj ako praktický stolík s protišmykovou pracovnou plochou. Vďaka priehlbinám je tu priestor na uloženie doručenky, notebooku či tabletu. Mierne vyvýšená ďalšia sklopná odkladacia priehradka je určená na menšie predmety, ako sú napríklad slnečné okuliare, kalendáre alebo perá. Výška stola a úložného priestoru nijakým spôsobom neobmedzuje výhľad do strán.

Aby bol nákladný priestor ešte flexibilnejší, kryt je možné úplne odstrániť a uložiť za sedadlo vodiča. Vďaka tomu je možné prepravovať väčšie a vyššie predmety. Okrem toho má Rocks-e KARGO nastaviteľnú ložnú podlahu na strane spolujazdca. Tá sa dá uzamknúť vo výške sedadla, čím sa vytvoria dve samostatné priehradky. Jej znížením na úroveň podlahy zase umožní uloženie predmetov až do dĺžky 1,20 metra. Minimalistický Rocks-e KARGO tak ponúka viac ako 400 litrov objemu nákladu a užitočné zaťaženie 140 kg.

Opel Rocks-e KARGO sa začne ponúkať najprv v Nemecku, v priebehu roka 2022 by malo byť možné objednať toto autíčko aj v Holandsku. Ďalšie trhy budú nasledovať neskôr. Vo Francúzsku sa predáva koncernový súrodenec Citroen Ami.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!