Domov News Tiguan a Touareg sú cenovo dostupnejšie, ID.5 má problém

Tiguan a Touareg sú cenovo dostupnejšie, ID.5 má problém

Volkswagen doplnil ponuku modelov Tiguan a Touareg o základné verzie, ktoré v nej dlhšiu dobu chýbali.

Tiguan je teraz dostupný už za cenu 25 390 € so základným benzínovým motorom 1.5 TSI s výkonom 96 kW (130 k). Najlacnejší Touareg s motorom V6 3.0 TDI s výkonom 170 kW (231 k) má teraz cenu 54 890 €.

Tiguan v základe

Konfigurátor Tiguanu teraz obsahuje štyri verzie vybavenia: Tiguan, Life, Elegance a R-Line. Základná výbava obsahuje napríklad LED predné svetlomety a LED zadné svetlá, klimatizáciu „Climatic“ alebo infotainment „Composition“ s farebným dotykovým displejom, ôsmimi reproduktormi a online službami „We Connect Plus“ bezplatnými na prvé 3 roky. Komfort zvyšuje elektrická parkovacie brzda s funkciou Auto Hold a asistentom rozjazdu do kopca, automatické ovládanie svetiel a dažďový senzor. Bezpečnostné vybavenie obsahuje 7 airbagov, vrátane kolenného airbagu vpredu, ako aj asistenčné systémy Front Assist s funkciou City Brake a Lane Assist.

Tiguan

Na výber sú štyri motory – dva benzínové štvorvalce 1.5 TSI s výkonom 96 kW (130 k) alebo 110 kW (150 k) a dve naftové jednotky 2.0 TDI s výkonom 90 kW (122 k) a 110 kW (150k). Základný Tiguan s motorom 1.5 TSI 96 kW (130 k) má teraz s časovo obmedzeným bonusom 2 000 € cenu stanovenú na 25 390 €.

Okrem rozličných prvkov vybavenia na želanie, ktoré sa dajú objednať samostatne, je pre Tiguan k dispozícii aj akciový balík Technic paket v hodnote 2 500 € za zvýhodnenú cenu 1 830 €.

Touareg v základe

Nová základná verzia pribudla aj v modelovom rade Touareg. Tú poháňa turbodiesel V6 3.0 TDI s výkonom 231 koní. Krútiaci moment motora sa prenáša na všetky štyri kolesá cez 8-stupňovú automatickú prevodovku. Sériové vybavenie základnej verzie Touaregu obsahuje napríklad LED svetlomety a LED zadné svetlá, adaptívny tempomat s prediktívnou funkciou, parkovacie senzory vpredu i vzadu, automatickú dvojzónovú klimatizáciu, systémy Front Assist, Lane Assist, rozpoznávanie dopravných značiek a monitorovanie únavy vodiča. Optimálnu konektivitu poskytuje navigačný systém Discover Pro s dotykovým displejom s uhlopriečkou 23,4 cm, online službami na 3 roky bezplatne a funkciou zrkadlenia smartfónu. Základný Touareg s časovo obmedzeným bonusom 4 000 € má cenu 54 890 €.

Tiguan

Rovnako ako pri vyšších verziách vybavenia sa za príplatok dá objednať pneumatické pruženie s nastaviteľnou svetlou výškou a meniteľnou charakteristikou tlmičov pruženia, alternatívne aj v kombinácii s natáčaním zadných kolies, ako aj komplet Off-Road Paket zahŕňajúci rozšírenú ochranu podvozka a zväčšenú palivovú nádrž. Aj pri modeli Touareg je k dispozícii akciový balík výbav Premium v hodnote 3 040 € za akciovú cenu 2 090 €.

Do 31. marca 2023 platí na všetky modely radu Tiguan bonus 2000 eur, na Tuareg dokonca až vo výške 4000 eur.

Nedostupné tepelné čerpadlo

V prípade modelu ID.5 aktuálne nie je dostupné tepelné čerpadlo. Komponent, ktorý elektromobilu výrazne predlžuje dojazd a pasažierom zvyšuje tepelný komfort na palube, je kvôli chýbajúcim čipom momentálne nedostupný a zatiaľ nikto nevie, kedy sa vráti do cenníka. Uvedené rovnako platí aj pre Škodu Enyaq iV. Audi Q4 e-tron sa dokonca v súčasnosti nedá objednať vôbec.

ID.5

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.4 / 5. Počet hodnotení 23

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!