Domov News BYD uvedie v Európe dva nové elektromobily

BYD uvedie v Európe dva nové elektromobily

Po uvedení troch plne elektrických vozidiel v Európe: ATTO 3, HAN a TANG uvedie čínsky výrobca do predaja na európskom trhu ďalšie dva modely.

BYD DOLPHIN je agilný a všestranný hatchback segmentu C. Model SEAL je zase vysoko štylizovaný, športový a dynamický sedan segmentu D vybavený pokročilými technológiami. BYD DOLPHIN aj SEAL sú prvé európske modely zo série Ocean navrhnuté v dizajnovom koncepte „Ocean Aesthetics“. Obe nové elektrické vozidlá sú postavené na najmodernejšej podvozkovej platforme vyvinutej špeciálne pre plne batériové vozidlá. Model DOLPHIN s pohonom predných kolies je vybavený 60 kW lítium-železo-fosfátovou batériou, zatiaľ čo SEAL má 82 kWh batériu a pohon zadných alebo všetkých kolies.

BYD
BYD SEAL
V predaji ešte pred letom

BYD DOLPHIN je založený na technológii Cell-to-Pack (CTP), zatiaľ čo SEAL ťaží z novo vyvinutej technológie Cell-to-Body (CTB). To znamená, že batéria je integrovaná v podlahe karosérie a vytvára sendvičovú štruktúru. Jej výhodou je, že karoséria vozidla môže byť nižšia, čím sa zlepší aerodynamika a zároveň sa zvyšuje tuhosť karosérie. SEAL má tiež elektrickú hnaciu sústavu s dvoma elektromotormi poskytujúcimi kombinovaný výkon až 531 koní.

BYD DOLPHIN dorazí do Európy v júni 2023. Tento praktický a vizuálne sympatický hatchback ponúkne kombinovaný dojazd podľa WLTP 427 km. SEAL príde do európskych predajní čínskeho výrobcu v septembri. Športový sedan segmentu D sa bude predávať s 82 kWh batériou a ponúkne dojazd 520 km pre konfiguráciu s pohonom všetkých kolies a 570 km pre verziu s pohonom zadných kolies. Európske ceny zatiaľ neboli stanovené.

BYD
BYD DOLPHIN

Automobily značky BYD sú aktuálne dostupné na týchto európskych trhoch: Nórsko, Švédsko, Dánsko, Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Nemecko, Holandsko, Belgicko, Rakúsko a Španielsko, pričom ďalšie budú čoskoro nasledovať.

Nadväzuje nové partnerstvá

Spoločnosť BYD tento týždeň podpísala partnerstvo so spoločnosťou Shell a oznámila, že nabíjacie karty Shell Platinum pre majiteľov vozidiel značky BYD v Európe budú obsahovať niektoré exkluzívne výhody a umožní im prístup k viac než 300 000 nabíjacím staniciam Shell EV.

BYD okrem iného plánuje postaviť v Európe aj fabriku. V tejto súvislosti sa šepká o odkúpení nemeckého závodu značky Ford. Prvé auto by malo zísť z výrobnej linky už v roku 2025.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokSeriálová „Zmija“ našla svojho nového majiteľa
Nasledujúci článokAuto Express: Audi zariskuje, A3 bude žiť ďalej