Domov News Parádny víkend plný pretekov na Slovakia Ringu

Parádny víkend plný pretekov na Slovakia Ringu

Skutočne výnimočný víkend zažijú fanúšikovia motoristického športu 9. až 11. júna na okruhu Slovakia Ring. Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu FIA ETRC, šampionát cestovných vozidiel TCR Eastern Europe, ale aj historické formuly v akcii, ktorá potrvá od rána do večera.

OMV MaxxMotion super víkend bude patriť k najvýznamnejším podujatiam na okruhu Slovakia Ring. Piaty návrat monumentálnych a absurdne ostrých pretekárskych ťahačov na okruh pri Orechovej Potôni nenechá nikoho chladným. Vyše päťtonové stroje ponúknu opäť štvoro napínavých pretekov v štýle nárazník o nárazník. Uplynulú sezónu dominoval Maďar Norbert Kiss na vozidle značky MAN. Osemdielna sezóna štartuje 21. mája v talianskom Misane, Slovakia Ring je po nedávnom zrušení pretekov na Hungaroringu na rade ako druhý.

Rýchlostnú dráhu nebudú okupovať iba veľké ťahače. Súčasťou víkendu bude tiež seriál TCR Eastern Europe. Pretekárske cestovné vozidlá špecifikácie TCR sú azda najrozšírenejšou a najobľúbenejšou kategóriou kapotovaných vozidiel. Bohaté štartové pole východoeurópskej odnože má čo povedať aj slovenským fanúšikom. Napokon, hneď prvé preteky sezóny vyhral a šampionát vedie náš Maťo Homola, ktorého uvidíme aj na Slovakia Ringu.

Monoposty F1 na Slovakia Ringu

Do tretice nebudú chýbať ani nádherné a hlučné staré monoposty F1, GP2 či IndyCar. Ak chcete zažiť ozajstný rev vysokootáčkových motorov V10 a V8, nesmiete si nechať ujsť toto exhibičné divadlo seriálu MaxxFormula. Pod plným plynom uvidíte krúžiť po trati monoposty Arrows, Benetton, Toro Rosso, Sauber či Jaguar, ktoré v minulosti pretekali v šampionáte F1. Akcia na trati však neutíchne ani pomedzi to: vždy napínavé a divácky zábavné pohárové seriály budú môcť divíci sledovať v podobe Suzuki Swift Cup. K monopostom sa pridá tiež seriál monopostov F4 v rámci populárneho ESET Cupu.

Organizátor má ďalej prichystané tiež rôzne atrakcie pre rodiny s deťmi, zvierací Malkia Park, motokáry, zraz veteránov, tunerov a truckerov, ale aj kaskadérsku šou, autogramiádu (aj s Maťom Homolom) či jazdy vo vojenskom a terénnom areáli.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokNemci si urobili hanbu pred celým svetom. Neboli cez víkend jediní…
Nasledujúci článokPrevratné riešenie. Neuveríte, ako bude BMW i5 meniť jazdný pruh