Domov News Hyundai spustil objednávky na inovovaný model i20. Koľko stojí?

Hyundai spustil objednávky na inovovaný model i20. Koľko stojí?

Hyundai pred časom predstavil facelift modelu i20. Od dnešného dňa spustila automobilka predaj tohto vozidla. Známe sú tak aj jednotlivé ceny.

Nový Hyundai i20 sa na Slovensku predáva s dvoma motorizáciami. 4-valcový atmosférický benzínový motor 1,2i má výkon 62 kW (84 koní) a je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. 3-valcový turbo benzín 1,0 T-GDi s výkonom 74 kW (100 koní) je k dispozícii so 6-stupňovou manuálnou alebo 7-stupňovou dvojspojkovou automatickou DCT prevodovkou. Zákazník si tiež môže vybrať medzi tromi stupňami výbav – Comfort, Family a Style – pričom v najbližších mesiacoch pribudne aj možnosť voľby športovo ladenej výbavy N Line. Cena nového Hyundai i20 začína na sume 14 240 € s DPH s motorizáciou 1,2i, resp. 15 140 € s DPH s motorizáciou 1,0 T-GDi.

Hyundai i20

Dizajnové aj funkčné vylepšenia

Modernizovaný Hyundai i20 zaujme prepracovaným dizajnom a odvážnymi farebnými kombináciami. Na výber je osem farieb exteriéru a v najvyššej výbave Style je na výber aj voliteľná čierna strecha. Tri exteriérové farby sú úplne nové: Lucid Lime Metallic, Lumen Grey Pearl a Meta Blue Pearl.

Automobil napriek svojej kompaktnej veľkosti je vybavený modernými technológiami ako sú 4,2-palcový LCD klaster, USB typu C, eCall druhej generácie založený na 4G sieti a aktualizácie máp Over-the-Air (OTA). Vylepšený bol tvar a vzor predného nárazníka aj masky chladiča. Zmenou prešiel aj zadný nárazník a dizajn zadných svetiel. Pribudli 16- a 17-palcové kolesá s novým dizajnom.

Hyundai i20

Bohatá bezpečnostná výbava už v základe

Už štartovacia výbava Comfort ponúka širokú paletu bezpečnostných systémov a asistentov. Nechýba napríklad systém autonómneho núdzového brzdenia FCA s detekciou vozidiel, chodcov a po novom aj cyklistov, udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu LKA, systém na sledovanie jazdného pruhu LFA, systém na sledovanie únavy vodiča DAW alebo asistent sledovania dopravných značiek ISLA s informáciami o maximálnej povolenej rýchlosti. Vodič vozidla má k dispozícii aj asistent na rozjazd do kopca HAC, upozornenie na odjazd vozidla stojaceho vpredu LVDA a automatické prepínanie diaľkových svetiel HBA.

i20 Comfort je štandardne vybavené kovovými kolesami s 15-palcovými pneumatikami, ale za 700 € si zákazník môže auto vylepšiť o Dizajn Pack so 16-palcovými zliatinovými diskami a LED dennými svetlami. K základnej výbave patrí okrem iného aj manuálna klimatizácia, elektricky ovládané okná, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, zadné parkovacie senzory a zadná parkovacia kamera. K dispozícii je ďalej rádio s 8″ farebným LCD, RDS a služby Apple CarPlay/Android Auto s podporou bezdrôtového zrkadlenia mobilného telefónu.

Hyundai i20

„Familka“ s obľúbenými prvkami výbavy

Na Slovensku obľúbená výbava Family už ponúka viacero žiadaných prvkov výbavy vrátane príplatkových opcií. i20 Family má 16-palcové zliatinové disky kolies. Predné FULL LED svetlomety so statickým prisvecovaním zákrut a zadné LED svetlá sú k dispozícii za príplatok 900 €. Štandardnou súčasťou tohto stupňa výbavy sú vyhrievané predná sedadlá a veniec volantu, LED-kové osvetlenie interiéru, zatmavené zadné okná či prístrojová doska Supervision 10,25“ s LCD displejom. Nechýba automatická klimatizácia, ani dažďový a svetelný senzor. 500 € sa pripláca za Smart Pack, ktorý obsahuje inteligentný kľúč so štartovacím tlačidlom na prístrojovej doske a bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu.

Hyundai i20

Výbava Style

Pred príchodom i20 N Line je aktuálnym vrcholom ponuky výbava Style. V nej je auto vybavené 17-palcovými zliatinovými diskami, vyhrievanými zadnými sedadlami, elektricky sklopnými vonkajšími spätnými zrkadlami, ambientným podsvietením interiéru, ale aj parkovacím asistentom s upozornením na chodcov a približujúce sa predmety. Pri aute s manuálnou prevodovkou je za 900 € k dispozícii príplatkový balík Safety Pack obsahujúci systém autonómneho núdzového brzdenia pri odbočovaní vľavo FCA-JT a asistent na monitorovanie mŕtveho uhla BCA.

Pri vozidle s automatickou DCT prevodovkou je možné si dokúpiť za 1 200 € balík Safety Pack+, ktorý ešte navyše ponúka aj adaptívny tempomat. Vo výbave Style je už k dispozícii integrovaná navigácia s 10,25-palcovými farebným LCD aj s podporou telematických služieb Bluelink a Live Services. Mapové podklady integrovanej navigácie, systém vzdialenej správy vozidla Bluelink, služby Live Services a aktualizácia mapových podkladov vzduchom, Over-the-Air (OTA) sú počas prvých troch rokov zadarmo. Milovníci kvalitného audia si môžu svoju i20 vo výbave Style za 600 € vylepšiť o Style Pack s prémiovým audiosystémom BOSE s 8 reproduktormi a zosilňovačom. Rovnako na 600 € vyjde strecha vozidla lakovaná v čiernej farbe.

Kompletný cenník nájdete TU.

Nový Hyundai i20 ostáva ponúka 352 litrov batožinového priestoru (1 165 litrov pri sklopených zadných sedadlách). Kombinovaná spotreba sa pohybuje medzi 5,2 a 5,6 litra benzínu na 100 km. Súčasťou ponuky je 5-ročná záruka bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov, 5 rokov asistenčných služieb a zvýhodnená cena sady zimných pneumatík.

Prvé kusy nového Hyundai i20 sa v slovenských predajniach objavia v októbri.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4 / 5. Počet hodnotení 26

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokOmladený SsangYong Tivoli je na Slovensku, stále je lacnejší ako Kamiq
Nasledujúci článokRovnaká kvalita vzduchu doma, ako aj na cestách