Domov News Cadillac hlási návrat do Európy

Cadillac hlási návrat do Európy

Európsky trh neláka iba čínske automobilky, ale potenciál v predaji elektromobilov tu vidí aj koncern General Motors. Ten sem opäť vysiela značku Cadillac, ktorá tu bude predávať výhradne elektromobily. Prvá voľba padla na Švajčiarsko, kde sa bude dať kúpiť model Lyriq.

V priebehu najbližších mesiacov a rokov sa predaj automobilov značky Cadillac rozšíri o ďalších 5 európskych trhov, pričom najskôr po Švajčiarsku budú nasledovať Švédsko a Francúzsko. Auto bude možné objednať osobne na predajnom mieste na Bahnhofstrasse v Zürichu na ploche 600 metrov štvorcových alebo aj online. Dodávky vozidiel na začnú v prvej polovici budúceho roka.

Foto: Cadillac

Cadillac Lyriq je veľké elektrické SUV postavené na koncernovej platforme Ultium. Pod povrchom schováva 102 kWh batériu umožňujúcu dojazd viac než 500 km. Elektromotor s výkonom 480 koní a 440 Nm roztáča zadné kolesá, verziu s pohonom všetkých kolies a dvoma elektromotormi má výkon 528 koní. Cadillac Lyriq má palubnú nabíjačku s výkonom až 19,2 kW. Na rýchlonabíjačke s výkonom 190 kW sa dokáže za 10 minút nabiť na dojazd 120 km. V USA sa predáva za 63-tisíc dolárov. Na tamojšom trhu ide o mimoriadne obľúbený model, úvodná edícia sa vypredala za necelých 10 minút. Cena pre švajčiarsky trh je stanovená na 82.000 frankov.

Foto: Cadillac

Na základoch Cadillacu Lyriq sa dočkáme aj nového SUV značky Honda. Japonská automobilka Honda totiž nadviazala spoluprácu s General Motors. Honda chce využiť technológiu amerického výrobcu a použiť ju pre svoje nové SUV s názvom Prologue EV. Či sa tento model bude predávať aj v Európe, zatiaľ nie je oficiálne známe.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 1 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJCadillac
Predchádzajúci článokPriestor Sharanu, luxus Mercedesu. Forthing U-Tour prekvapí cenou
Nasledujúci článokDetská dopravná nadácia pomáha (polo)sirotám po dopravných nehodách