Domov News Nový Hyundai Tucson na prvých foto

Nový Hyundai Tucson na prvých foto

Hyundai zverejnil prvé oficiálne obrázky modelu Tucson po facelifte. Ide však zatiaľ o verziu určenú pre kórejský trh. V európskej premiére sa modernizovaný Tucson predstaví začiatkom roka 2024.

Hyundai Tucson si zachová predajne mimoriadne úspešnú esenciu dizajnérskeho jazyka „Parametric Dynamics“, ktorú poznáme zo súčasného modelu. Predná maska nového Tucsonu sa ​​vyznačuje súhrou hranatých línií, ktorú dopĺňajú parametrické skryté svetlá.
Nárazník a lišty nárazníka sa tiahnu po celej šírke a dodávajú autu dynamický a vizuálne širší postoj. Prepracované zliatinové disky kolies ešte viac zvýrazňujú dynamiku auta a jeho celkové proporcie. Vzadu sú ochranné lišty integrované do lišty nárazníka a umocňujú dojem širšieho rázvoru. Elegantný tvar zadnej časti auta plynule kopíruje jeho prednú časť a vzbudzuje pocit stability a rovnováhy.

Interiér kladie dôraz na priestrannosť a praktickosť. Dosahuje to vďaka horizontálnemu dizajnu a pocitu otvorenosti. Integrácia pokročilých technologických prvkov zaisťuje harmonickú kombináciu funkčnosti a estetiky.

Hyundai Tucson interiér
Foto: Hyundai
Modernizácia po 3 rokoch na trhu

Tucson vstúpil do segmentu SUV pred dvomi desaťročiami a stal sa z neho celosvetový bestseller. Obrovskú popularitu si získal aj medzi európskymi zákazníkmi. Podľa JATO Dynamics, spoločnosti zaoberajúcej sa prieskumom automobilového trhu, sa stal Tucson v roku 2022 najpredávanejším kompaktným SUV v Európe. Vďaka svojmu neprehliadnuteľnému dizajnu, vyspelým technológiám a vysokej popularite je aj nový Tucson pripravený pokračovať v tomto úspešnom ťažení.

Advertisment
Hyundai Tucson
Súčasný Hyundai Tucson

Ide o prvý redizajn tohto modelu za tri roky od uvedenia jeho aktuálnej generácie na trh v roku 2020. Jeho ambíciou je zvýšiť jeho konkurencieschopnosť na trhu kompaktných SUV. Európska premiéra nového Hyundai Tucson je plánovaná na začiatok roka 2024 a prvé kusy dorazia do predajní pred letom. Jeho vzhľad sa od modelu určeného pre kórejský trh môže líšiť.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.8 / 5. Počet hodnotení 9

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!