Domov News Z miesta vodiča umožní ovládať dron. M-Hero 917 mieri aj k nám

Z miesta vodiča umožní ovládať dron. M-Hero 917 mieri aj k nám

Foto: M-Hero

Má vizáž armádneho vozidla, ktorý si neľútostne poradí s každou prekážkou a umožní prežiť v divočine. Od augusta sa predáva v Číne, no čoskoro zavíta aj na európsky trh. Rozprávali sme sa s mužom, ktorý ho chce dovážať aj na Slovensko.

M-Hero 917 je plug-in hybridný alebo elektrický off-road automobilky, ktorá patrí pod koncern Dongfeng. Čo sa týka európskeho trhu, pravdepodobnejšie vyznieva alternatíva, že sa k nám dostane len elektrický variant. M-Hero je automobilka, ktorej korene siahajú k výrobe obrnených armádnych vozidiel pre čínske vojsko, čo je na vonkajšom vzhľade aj náležite poznať. Aj keď to na prvý pohľad možno nevyzerá, toto vozidlo nie je dlhé ani 5 metrov. Stojí na podvozkovej platforme M-Tech koncernu Dongfeng a má vonkajšie rozmery 4987 x 2080 x 1935 mm s rázvorom 2950 mm.

MengShi M-Hero 917 + GDU S400

Plug-in hybridná verzia obsahuje tri elektromotory s celkovým výkonom 816 koní a 1,5-litrový preplňovaný benzínový motor s výkonom 200 koní. Palivová nádrž má objem 85 litrov a s takouto kombináciou dokáže vozidlo prejsť podľa cyklu CLTC vyše 1000 kilometrov. Nás by však viac mala zaujímať čisto elektrická verzia so štyrmi elektromotormi produkujúcimi celkový výkon 800 kW (1088 koní). Kvôli hmotnosti prevyšujúce 3,2 tony je M-Hero vybavené 140 kWh batériou, ktorá by mala vystačiť na dojazd 505 km (podľa CLTC). Z 0 na 100 km/h zrýchli za 4,2 sekundy, maximálna rýchlosť nám zatiaľ nie je známa.

Vo vnútri to vyzerá ako v nejakom riadiacom stredisku – sú tu 3 veľké LCD obrazovky. Centrálny displej má uhlopriečku 15,6 palca, prístrojový panel 12,3 palca a rovnako veľká je aj obrazovka pre predného spolujazdca.

M-Hero interiér tri obrazovky
Foto: M-Hero
Konkurent pre EQG

Branislav Kocper, konateľ importu Dongfeng pre Slovensko, Maďarsko a Česko, v našom rozhovore potvrdil, že chce priniesť M-Hero 917 aj na náš trh. Aktuálne sa žiadny podobný čisto elektrický off-road u nás nepredáva, jedinou konkurenciou pre toto vozidlo bude pravdepodobne chystaný Mercedes EQG, ktorý by mal prísť taktiež v roku 2024. Pripraviť sa ale treba na mastnú cenovku, pretože len v Číne sa toto vozidlo predáva za cca 90.000 €.

Čínske autá sú vyspelejšie než tie európske - Importér Dongfeng Slovensko

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokKia a Hyundai prinášajú revolučný koncept „Uni Wheel“
Nasledujúci článokVyše 160-tisíc motoristom hrozí 100-eurová pokuta, dôvodom je…