Domov Recenzie TEST Škoda Octavia Combi 2.0 EVO TDI, v detailnej recenzií

TEST Škoda Octavia Combi 2.0 EVO TDI, v detailnej recenzií

Nová Škoda Octavia štvrtej generácie sa stala realitou, prináša doposiaľ nevídané technológie vo svojom segmente. Zachovala si aj svoju všestrannosť?

Vo videorecenzii sme preverili verziu Combi s novým naftovým štvorvalcovým dvojlitrom EVO v kombinácii s novým automatom DSG.

Škoda Octavia 2.0 EVO TDI, do detailov - Startstop.sk - TEST

Štartovacia cena za liftback v podaní novej Octavie predstavuje 17 790 eur. Ide o verziu ACTIVE, ktorá obsahuje litrový preplňovaný trojvalec s výkonom 81 kW spriahnutým s manuálnou 6-stupňovou prevodovkou. Základ však bude k dispozícii až v priebehu júla tohto roku. Octavia tak na náš trh prichádza vo výbavách Ambition a Style. Prvá menovaná výbava začína na sume 21 810 eur za liftback, respektíve 22 760 eur za kombi. V tomto prípade dostanete pomerne slušne vybavené auto.

Základom bude obľúbený motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW, ktorý bude spolupracovať s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou. Okrem benzínu, bude Octaviu možné už teraz predobjednať s novým dvojlitrovým dieselom. Ten prichádza v dvoch výkonových verziách 85 respektíve 110 kW. V prípade silnejšej verzie bude zatiaľ dostupný len s automatickou prevodovkou DSG.

STYLE s poriadnou výbavou

Najvyšší stupeň STYLE na našom trhu začína už na 24 540 eur za liftback alebo 25 490 eur za kombi. Z bohatej strednej výbave dopĺňa 17-palcový disky kolies, Matrix Full LED predné svetlomety a najvyšší stupeň zadných svetlometov, svetelný a dažďový senzor či 10-palcový navigačný systém Columbus. Nemôže chýbať ani ambientné osvetlenie, dvojramenný volant, čo je pri Škoda absolútna novinka, systém KESSY FULL, alarm alebo chrómové lišty v interiéri. K dispozícii ihneď po spustení rezervačiek je aj možnosť konfigurácie. Tá okrem iného zahŕňa aj možnosť dokúpenia si akčných paketov.

Napríklad paket AMBITION PLUS za cenu 449 eur ponúka dopĺňa štandardnú výbavu o svetelný senzor, KESSY FULL systém či ambientné osvetlenie interiéru. Na druhú stranu v STYLE PLUS za sumu 749 eur dostanete doplnkovú výbavu v hodnote až 2140 euro. V tomto prípade v Octavii nebude chýbať parkovacia kamera, virtuálny pedál, elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča s pamäťou, elektricky ovládané, vyhrievané a sklopné spätné zrkadlá s osvetlením nástupného priestoru, vnútorné zrkadlo so stmievaním, SIDE ASSIST, detská poistka, spací paket či Sun and Pack paket, ktorý je k dispozícii v prípade liftbacku.

Ceny za jednotlivé motorizácie si môžete už teraz nájsť na stránkach automobilky. Čo sa týka hybridného pohonu alebo 147 kW dieselu, tie budú k dispozícii v priebehu tohto roku. Verzia RS bude potom svetu predstavená už o pár dní.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3.2 / 5. Počet hodnotení 5

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokAston Martin vyrába 25 replík Bondovej DB5 z roku 1964
Nasledujúci článokPeugeot e-Traveller – nová modulárna elektrododávka do mesta