Mladoboleslavská automobilka predstavila svetu svoje prvé elektrické SUV. Škoda Enyaq iV, prekvapuje dizajnom, dojazdom ale aj technológiami. Ponúkne totiž dojazd viac ako 500 km a head-up displej s rozšírenou realitou!

Je až neuveriteľné aké množstvo technológií prináša nové plne elektrické SUV Škoda Enyaq iV. Naše prvé dojmy si môžete pozrieť vo videu nižšie.

V úvode sa môžete tešiť na štyri rôzne verzie pohonu respektíve ponúkaného výkonu od 132 do 225 kW. Enyaq iV prináša hneď dve možnosti výberu kapacity akumulátora, 60 a 80 kWh. V prípade verzie so slabším akumulátorom dostávate pohon výlučne zadnej nápravy a dojazd 390 kilometrov podľa cyklu WLTP. Pričom výkon predstavuje 132 kW a krútaci moment 310 Nm, maximálna rýchlosť je 160 km/h.

Väčšia kapacita akumulátora odomyká nielen vyšší výkon od 150 kW ale hlavne väčší dojazd a to až 510 km. K dispozícií je taktiež aj pohon všetkých štroch kolies o ktorý sa stará predný a zadný elektromotor. Aktuálnym vrcholom ponuky je verzia Enyaq RS iV s výkonom 225 kW a krútiacim momentom na úrovni 460 Nm. Samozrejmosťou je pohon 4×4 či maximálna rýchlosť 180 km/h. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne Enyaq RS iV za 6,2 sekundy pričom ponúkne dojazd 460 kilometrov.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.3 / 5. Počet hodnotení 8

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!