Domov SPRÁVY Doprava Stavebné práce na privádzači D3 Kysucké Nové Mesto finišujú

Stavebné práce na privádzači D3 Kysucké Nové Mesto finišujú

Foto: NDS

Práce na privádzači D3 Kysucké Nové Mesto vstupujú do finálnej realizačnej fázy. Privádzač vytvorí nový vstup do mesta, zjednoduší cestu do priemyselnej zóny a odbremení Kysucké Nové Mesto od nákladnej dopravy. Takmer 1,5-kilometrový úsek zároveň predstavuje významnú súčasť kysuckej D3. V najbližších dňoch už prebehnú práce na priľahlých komunikáciách. Tie si však vyžiadajú aj dočasné obmedzenia dopravy.

Práce na privádzači D3 v úseku Žilina (Brodno) – Kysucké Nové Mesto vstupujú do predfinálnej etapy. Aktuálne sa vykonávajú opravné práce na priľahlých komunikáciách, ktoré boli počas výstavby využívané. Národná diaľničná spoločnosť položí nový asfaltový koberec na ceste I/11 medzi dokončovaným privádzačom a križovatkou Radoľa, na Radolskej križovatke a na ceste III/2052 vrátane napojovacích vetiev. Harmonogram prác je nastavený tak, aby sa realizácia dotkla dopravy len v najnižšej možnej miere. Opravy preto budú prebiehať počas najmenej vyťažených období týždňa, teda počas nočných hodín a víkendov. Napriek tomu motoristi musia rátať aj s nevyhnutnými, dočasnými obmedzeniami.

stavebné práce na diaľnici D3
Grafika: NDS
Termíny stavebných prác

Opravy sa začali realizovať už včera vo štvrtok 6.6. po 22:00. Prebehne frézovanie, teda odstránenie povrchu vozovky cesty I/11 v úseku od Skalky po Radolskú križovatku v jazdnom páse na Žilinu. Počas dnešnej, piatkovej noci sa odstráni starý asfalt v druhom jazdnom páse, v smere na Čadcu. Počas víkendu (8.6. a 9.6.) sa položí nový asfaltový koberec. Práce začnú v sobotu aj nedeľu už po 4:00 ráno. Doprava bude počas prác operatívne riadená políciou priamo na mieste.

Pokračovať v prácach sa znova začne až ďalšiu sobotu (15.6.), kedy sa položí nový asfalt na samotnej Radolskej križovatke a ceste III/2052 vrátane napojovacích vetiev. Práce opäť začnú po 4:00 ráno. Posledné opravné práce prebehnú v nedeľu (16.6.), kedy sa položí nový asfalt pri lokalite Skalka, tieto práce však budú zrealizované bez zásadných dopravných obmedzení.

stavebné práce na diaľnici D3
Grafika: NDS
Priorita

Pre Národnú diaľničnú spoločnosť  je kysucká D3, vrátane dokončenia privádzača Kysucké Nové Mesto, jednou z najvyšších priorít. Dobudovanie D3 neznamená len splnenie medzinárodných záväzkov. Dobudovanie je predovšetkým dlho očakávanou pomocou regiónu, ktorý trpí chronickými dopravnými problémami. Národná diaľničná spoločnosť len nedávno dosiahla ďalší míľnik v príprave D3. V zrýchlenom režime dokončila predprípravné procesy a vyhlásila verejné obstarávanie na úsek D3 Oščadnica – Čadca, Bukov, II. profil. V dohľadnej dobe plánuje vyhlásiť tender aj na ďalšie dva úseky.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 1

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJNárodná diaľničná spoločnosť
Predchádzajúci článokNové auto s naftovým štvorvalcom do 25-tisíc? Výber je čoraz užší
Nasledujúci článokNotebook, ktorý navždy zmenil náš pohľad na počítače

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here