Domov SPRÁVY Elektromobilita IONIQ 5 N aj BMW majú problém. Na trh mieri lacnejší a...

IONIQ 5 N aj BMW majú problém. Na trh mieri lacnejší a rýchlejší elektromobil

Foto: Tesla

Tesla Model 3 Performance útočí aj na superšportové autá. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h má ako športové auto a jej cena je v porovnaní s konkurenciou zlomková. Disponuje silným výkonom a rozhodne si obháji svoje miesto druhého najpredávanejšieho modelu značky Tesla.

Tesla Model 3 Performance podčiarkuje dôležitosť značky Tesla na trhu. Nielenže sa značka etablovala ako najväčší výrobca elektrických vozidiel na svete, ale neustále posúva pomyslenú latku na vyššiu úroveň. Svoju konkurenciu dokáže porážať svojou efektívnosťou, vysokým výkonom a nízkou cenou a v neposlednom rade modernými technológiami. Treba zdôrazniť, že častokrát ponúkne dynamiku športového auta za zlomkovú cenu v porovnaní s týmto segmentom vozidiel.

Tesla Model 3 Performance
Foto: Tesla
Lacnejšia a rýchlejšia

Ak by sme začali od úplného základu, najlacnejším modelom značky Tesla je Model 3 Highland Standard Range. Cena takéhoto modelu sa hýbe zhruba okolo čiastky 40-tisíc eur. Na opačnej strane ponuky sa nachádza už spomínaný model s označením Performance. Tento model dostal dvojicu elektromotorov s výkonom 158 kW vpredu a 303 kW vzadu. Celkový systémový výkon činí 338 kW, respektíve 460 koní s krútiacim momentom na úrovni 741 Nm.

Aj vďaka tomu sa darí Modelu 3 Performance zrýchliť z 0 na 100 km/h za 3,1 sekundy, čo napríklad pri porovnaní s Hyundaiom IONIQ 5 N je menej o 0,3 sekundy. Maximálna rýchlosť dosiahne 262 km/h. Tesla Model 3 Performance však pri porovnaní s cenou spomínaného konkurenta stojí o zhruba 17-tisíc eur menej. Pozrime sa však bližšie na to, v čom sa líši model s označením Performance oproti iným verziám Modelu 3.

Foto: Tesla
Vylepšené brzdy aj podvozok

Model 3 Performance disponuje zadným difúzorom a spojlerom z ľahkých, ale ultra pevných uhlíkových vlákien. Karbónové doplnky nájdeme rozmiestnené aj v rámci interiéru. Model 3 Performance má k dispozícii funkciu s názvom Track Mode V3. Tá umožňuje rozličné nastavenie pohonného ústrojenstva a dopraje tak lepšiu dynamiku. Do výbavy ďalej patria aj športové sedadlá vpredu, špeciálne kované disky kolies vo veľkosti 20 palcov či adaptívny podvozok a vylepšené brzdy.

Tesla Model 3 Performance
Foto: Tesla

Ak vás zaujíma kapacita akumulátora, vedzte, že Tesla tento údaj zatiaľ nezverejnila. Podľa všetkého by však mal dojazd atakovať hranicu 530 kilometrov na jedno nabitie. Tesla rozhodne mieri modelom Performance na svoju konkurenciu v podobe modelov, Hyundai IONIQ 5 N, Nio ET5 Touring, respektíve BMW i4 M50. Spomínané modely však svojimi cenovkami nemôžu konkurovať Tesle a rozhodne si za ne zaplatíte o tisíce eur viac.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.4 / 5. Počet hodnotení 27

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJMotor1.com
Predchádzajúci článokNová Cupra Formentor oficiálne – prvé foto a info
Nasledujúci článok265 koní a pohon 4×4 za 45-tisíc? Vieme, kde treba hľadať