Domov SPRÁVY Elektromobilita Slovenská firma ide príkladom, spaľovacie autá postupne nahrádza elektromobilmi

Slovenská firma ide príkladom, spaľovacie autá postupne nahrádza elektromobilmi

Úsilie spoločnosti TOMRA Collection Slovakia o udržateľnosť sa zďaleka nekončí pri zálohovaní nápojových obalov. Zodpovedný prístup k prírode pretavujú do každej oblasti, preto aj slovenský tím TOMRA Collection svoj servisný vozový park postupne zapĺňa elektrickými vozidlami, ktoré nahrádzajú benzínové či naftové automobily. 

Snaha o udržateľný prístup je hlboko zakorenená v DNA spoločnosti TOMRA. Jej hlavnou ambíciou je v čo najväčšej miere prispieť k optimalizácii využívania zdrojov planéty a zároveň minimalizovať environmentálnu stopu. Túto dlhodobú snahu sa usilujú naplniť vo všetkých oblastiach – či už ide o zálohovanie v rámci čistej slučky recyklácie, teda zdokonalený proces, ktorý umožňuje zber a triedenie nápojových obalov bez kontaminácie inými druhmi odpadu, čo umožňuje ich recykláciu po podoby nových plastových fliaš a plechoviek, – ale aj ďalšie procesy, ktoré prispievajú k znižovaniu emisií.

Vo všetkých svojich činnostiach sa TOMRA usiluje o zodpovednejší a udržateľnejší prístup, v ktorom záleží na každom kroku, čím môže byť príkladom aj pre ostatné spoločnosti a jednotlivcov. 

Elektromobily prispejú k znižovaniu environmentálnej stopy pri doprave

Konkrétnym krokom pri znižovaní emisií, ku ktorému sa spoločnosť TOMRA zaviazala, je aj postupná dekarbonizácia flotily vozidiel. Doprava predstavuje až 72 % celkových priamych emisií spoločnosti, preto zohráva prechod na elektromobilitu pri snahe o udržateľnejšiu prevádzku významnú úlohu.

Juraj Otta, Country Manager TOMRA Collection Slovakia hovorí: „Naše zvýšené zameranie na udržateľnosť a pridružené ciele nás vedú práve k postupnej výmene klasických automobilov za elektromobily. Vidíme možnosť využiť to aj v interakciách s našimi zákazníkmi, kde môžeme byť pre iné spoločnosti, ktoré sa venujú servisu naprieč Slovenskom inšpiráciou.“

Prvé elektrické vozidlá pribudli do tímu TOMRA Collection Slovakia začiatkom roka 2024. Ide o elektromobil Hyundai Kona a dvojicu „elektrobusov“ ID. Buzz od Volkswagen, ktoré využívajú technici presúvajúci sa na servisné prehliadky po Slovensku. Tieto vozidlá boli vybraté so zreteľom na zníženie environmentálnej stopy a využívajú ich zamestnanci, ktorí vozidlá používajú každodenne.

Ďalšie kroky k udržateľnosti

Trojica prvých elektrických vozidiel je len začiatkom, ambíciou TOMRA Collection Slovakia je v priebehu najbližších rokov vymeniť servisný vozový park za elektriomobily. „Miestni servisní technici vďaka tomu získajú priame skúsenosti s elektrickými vozidlami. Testovaním malej flotily e-vozidiel získava TOMRA Collection Slovakia cenné poznatky o realizovateľnosti a praktickosti úplného prechodu na e-mobilitu,“ vysvetľuje Juraj Otta. 

Prechod na elektromobilu je len jedným z cieľov, ktoré chce spoločnosť TOMRA splniť do roku 2030. Okrem dlhodobého zavádzania cirkulárneho hospodárstva a využívaniu obnoviteľných zdrojov sa zaviazala napríklad aj k zvyšovaniu zastúpenia žien vo vyššom manažmente spoločnosti či zlepšovaniu bezpečného pracovného prostredia. 

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 2.4 / 5. Počet hodnotení 14

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokFandite našim s novým autom. Akčné modely Škoda Drive teraz s výhodnými cenami
Nasledujúci článokUťahovali si z nás, ale TOTO je najlepšie hodnotené auto v histórii ADAC