Domov SPRÁVY News Inšpirovaný japonským brnením – prichádza inovovaný Qashqai

Inšpirovaný japonským brnením – prichádza inovovaný Qashqai

Foto: Nissan

Inovovaný Nissan Qashqai pricháda s výrazne upraveným exteriérom aj interiérom, ktorý dostal nové materiály a lepší infotainment so zabudovanými službami Google. Novinkou je tiež výbava N-Design.

Za tri a pol roka od uvedenia tretej generácie modelu Qashqai na trh sa ho v Európe predalo viac ako 350 000 kusov. Aby si udržal túto trhovú pozíciu, dočkal sa komplexného estetického osvieženia, vrátane významných technologických zmien. Predná maska bola komplexne modernizovaná, aby vytvorila ešte výraznejší prvý dojem. Inšpirovaná je vzormi starovekého japonského brnenia a pozostáva z desiatok trojrozmerných prvkov v tvare čiarky lakovaných vysokolesklou čiernou farbou, ktoré akoby sa vznášali v priestore medzi hranou kapoty a držiakom evidenčného čísla. Po stranách centrálnej časti tvoria “čiarky” trojuholníkový tvar od nových svetlometov až po bod na strane tabuľky s evidenčným číslom a majú povrchovú úpravu saténového chrómu.

Nissan Qashqai
Foto: Nissan

Bočné strany nárazníka sú vyhotovené vo farbe karosérie a od tabuľky s evidenčným číslom až po spodné rohy nárazníka sa tiahne čierny pás s lesklým povrchom. Pod chladiacim otvorom sa nachádza ešte tenký pruh vo farbe karosérie. Nové predné svetlomety sú vybavené modulom adaptívnych diaľkových svetiel doplneným menšou jednotkou pre širšie rozloženie svetelného lúča. Pod hlavnou šošovkou sa denné svetlá skladajú z piatich malých šošoviek, ktoré majú rovnaký tvar ako “čiarky” hlavnej mriežky. Denné svetlá teraz obklopujú šošovku hlavného svetlometu a spájajú sa s tenkým svetlom denného svietenia nad svetlometom, ktoré je podobné svetlu na predchádzajúcej verzii modelu Qashqai, ale teraz má na svojom vonkajšom okraji podsvietený nápis Nissan.

Nissan Qashqai
Foto: Nissan
Prepracované svetlá

Horný prvok denného svietenia sa po aktivácii stáva smerovkou s dynamickou funkciou. Tvar zadných svetiel zostal nezmenený, ale zloženie svetiel v rámci svetelnej jednotky bolo prepracované. Červené svetelné prvky teraz pozostávajú zo štyroch samostatných prvkov, ktoré kopírujú tvar “čiarky” prednej mriežky. Zdá sa, že sa vznášajú v kryte šošovky a teraz majú výrazný odtieň červenej farby. Šošovky sú teraz číre, aby umožnili lepšiu viditeľnosť svetelných prvkov. Tenký bumerangový svetelný prvok, ktorý rámuje hornú stranu svetelnej jednotky, pokračuje cez zadné svetlo a rovnako prichádza s dynamickými smerovkami.

Nissan Qashqai
Foto: Nissan
Nové disky a farby

Nové 18″ disky z ľahkej zliatiny sú teraz štandardnou výbavou modelu Qashqai strednej výbavy (N-Connecta). Pre vyššie výbavy sú k dispozícii nové 19″ disky z ľahkej zliatiny a nový dizajn 20″ diskov kolies. Do palety modelu Qashqai pribudli tri nové farby. Perleťová biela je nová a vyznačuje sa čistejším odtieňom, ktorý sa v určitých svetelných podmienkach zdá byť žiarivý. Perleťovo čierna farba nahrádza predchádzajúcu čiernu a má sýtejší čierny odtieň a jej efektom je vyostrenie definície vizuálnej geometrie modelu Qashqai. Deep Ocean je nový pútavý odtieň farby. V závislosti od prevládajúcich svetelných podmienok sa zdá, že sa nachádza niekde medzi tmavomodrou a kovovou. Päť farieb – perleťová biela, Deep ocean, červená Fuji, magnetická modrá a keramická sivá – je k dispozícii aj v dvojfarebnom prevedení karosérie.

Nissan Qashqai
Foto: Nissan
Nová výbava N-Design

Novinkou v modelovom rade Qashqai je stupeň výbavy N-Design. Je koncipovaná tak, aby oslovila zákazníkov, ktorí chcú, aby ich vozidlo bolo odvážne, a vyznačuje sa špeciálnymi estetickými prvkami. Z exteriéru je spodná časť karosérie pod dverami a lemy blatníkov vo farbe karosérie. K dispozícii sú tiež nové 20″ disky kolies.

Vo vyšších výbavách je po novom použitá Alcantara na prístrojovej doske, obložení dverí, lakťových opierkach dverí, lakťovej opierke stredovej konzoly a dokonca aj na kolenných opierkach. Nový je aj vzor zdobiaci stredovú konzolu okolo voliča prevodovky a lištu medzi hornou časťou palubnej dosky a odkladacou schránkou. Sedadlá vo výbave N-Design sú potiahnuté čiernou kožou s prešívaním a časťami z Alcantary.

Nissan Qashqai
Foto: Nissan
Ešte jednoduchšie parkovanie

Novo aktualizovaná technológia parkovacieho systému využíva štyri kamery, ktoré poskytujú jasný pohľad za všetkých svetelných podmienok. Vylepšený kamerový systém je teraz vybavený funkciou 3D, ktorá umožňuje vodičovi vidieť vozidlo nielen zhora, ale aj vybrať si jeden z ôsmich rôznych vonkajších kamerových bodov, aby si mohol prezrieť vozidlo spredu, zozadu, zboku alebo z rohov. Parkovací kamerový systém funguje v spolupráci so systémom na monitorovanie pohybujúcich sa objektov. Okrem toho umožňuje vodičovi vidieť polohu predných kolies.

Foto: Nissan

Ďalšou novou funkciou je „pamäť polohy parkovacieho miesta“, ktorá umožňuje vodičovi uložiť často navštevované parkovacie miesta, takže auto automaticky rozpozná polohu pomocou GPS. Okrem toho sa kamerová technológia môže použiť na pomoc vodičom pri bezpečnom výjazde z ťažko dostupnej cesty, kde je obmedzená viditeľnosť. Vylepšený bol aj súbor asistenčných systémov. Funkcie autonómneho núdzového brzdenia boli rekalibrované, aby sa spresnila ich detekcia rizík a aby rýchlejšie reagovali v prípade možnej kolízie. Týka sa to funkcií predného núdzového brzdenia, predného núdzového brzdenia pre chodcov, predného núdzového brzdenia pre cyklistov a inteligentného núdzového brzdenia. Systém udržiavania v jazdnom pruhu sa teraz automaticky aktivuje pri naštartovaní vozidla. Pri rýchlostiach nad 60 km/h spúšťa činnosť systémov varovania pred vybočením z jazdného pruhu a prevencie vybočenia z jazdného pruhu. Pozostáva z haptického varovania prostredníctvom vibrácií cez volant.

Foto: Nissan
Služby Google

Qashqai je prvým Nissanom so zabudovaným balíkom Google, ktorý umožňuje takmer bezproblémovú interakciu medzi digitálnym životom zákazníka a jeho vozidlom. Qashqai sa štandardne dodáva s Mapami Google a po prihlásení do osobného konta Google majú vodiči prístup k obľúbeným miestam a bodom záujmu. Tým sa znižuje závislosť od mobilného telefónu a mobilnej siete. Bezdrôtové aktualizácie zabezpečujú, že mapové
informácie sú vždy aktuálne. Asistent Google umožňuje vodičovi používať hlas na hands-free pomoc na cestách. Vodiči môžu napríklad povedať “Hey Google” a ovládať ventilačný systém, vyhrievanie sedadiel a čelného skla alebo navigovať do ďalšieho cieľa.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.3 / 5. Počet hodnotení 9

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokTEST Mitsubishi Colt – francúzska kuchyňa s japonským korením
Nasledujúci článokBratislava: na frekventovanej križovatke nefungujú semafory, tvoria sa kolóny