Domov SPRÁVY News Volkswagen zmení dizajn svojich áut

Volkswagen zmení dizajn svojich áut

Foto: Volkswagen

Volkswagen na výstave Auto China 2024 predstavil koncept s novým dizajnovým jazykom a novým technologických štandardom, ktoré budú niesť budúce sériové modely značky predávajúce sa na najväčšom automobilovom trhu na svete.

Volkswagen predáva v Číne automobily už 40 rokov, no s nástupom elektromobily postupne stráca trhový podiel. Domáci zákazníci čoraz viac uprednostňujú domáce automobily pred tými zahraničnými. Keďže predaj Volkswagenov v Číne je pre koncern nesmierne dôležitý, vo Volkswagene sa vydajú novým smerom, aby sa pokúsili zastaviť pokles predaja. Ako bude vyzerať blízka budúcnosť a nové Volkswageny určené pre čínsky trh, ukazuje koncept ID.CODE.

Volkswagen ID.CODE
Foto: Volkswagen

Nová stratégia nemeckého výrobcu stojí na troch pilieroch – komplexné produktové portfólio urýchľujúce elektrifikáciu jednotlivých modelov značky, dizajnový jazyk vyvinutý špeciálne pre čínsky trh a lokálny technický rozvoj so silnými čínskymi partnermi s cieľom urýchliť tempo inovácií. So svetovou premiérou ID.CODE ponúka Volkswagen prvý náhľad na nový dizajnový jazyk budúcich modelov a zároveň spúšťa novú technologickú éru. Koncepčný automobil so svojimi čistými a plynulými povrchmi pripomína Gran Turismo. Exteriér funguje aj ako projekčná plocha pre svetelné a zobrazovacie systémy novej generácie s podporou AI. To sa hodí k novo navrhnutému priestoru na palube, kde sa stretáva skutočný a virtuálny svet, aby vytvorili nový zážitok z mobility. Koncept je navrhnutý tak, aby s elektrickým pohonom mohol jazdiť konvenčne alebo v režime autonómnej jazdy 4. úrovne.

Volkswagen ID.CODE
Foto: Volkswagen

Dvere sa otvárajú proti sebe a predné sedadlá sa otáčajú o 180 stupňov. Jednotlivé okná fungujú ako displeje a auto má aj tzv. 3D predné oči. Koncept ďalej vizualizuje hlasového asistenta prostredníctvom avatara, ktorý sa môže rozprávať s posádkou. Prostredníctvom svetelných technológií komunikuje s prostredím.

Volkswagen ID.CODE
Foto: Volkswagen
Oznámené široké portfólio produktov pre čínskych zákazníkov do roku 2030

Rodina modelov ID. sa na čínskom trhu do roku 2030 rozrastie na celkovo 16 modelov. Rozširovanie portfólia bude zahŕňať aj päť elektromobilov novej podznačky ID.UX, ktoré oslávia svoj debut do roku 2027. Medzi špecifické prvky tohto radu bude patriť progresívny exteriérový dizajn spolu s interiérom zameraným na vodiča s úplne novým konceptom ovládania palubných funkcií, ktorý bude zameraný najmä na mladú generáciu zákazníkov. Prvý sériový model s názvom ID.UNYX, čo je vlastne prekapotovaná Cupra Tavascan, sa na čínskom trhu objaví ešte tento rok.

Volkswagen taktiež postupne predstaví elektrické verzie svojich spaľovacích automobilov a rozšíri svoje portfólio v Číne o nové plug-in hybridy s elektrickým dojazdom viac ako 100 kilometrov. Do roku 2030 predstaví 12 nových automobilov so spaľovacími motormi a šesť nových plug-in hybridov. Spoločnosť Volkswagen China Technology Company (VCTC) so sídlom v Hefei vyvíja prvú elektrickú platformu skupiny špeciálne pre Čínu. Najmenej štyri ďalšie modely pre elektrický segment sa majú od roku 2026 stavať na čínskej podvozkovej platforme (CMP).

Hello ID. CODE 👋 A first preview of the future of #VW in China.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.3 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Volkswagen
Predchádzajúci článok“Cyberdong.” Čína má vlastný Cybertruck, bude lepší ako originál?
Nasledujúci článokNová Cupra Formentor oficiálne – prvé foto a info