Domov SPRÁVY News 12-valec, 750 koní a prvky z ružového zlata. Vznikne ich len zopár

12-valec, 750 koní a prvky z ružového zlata. Vznikne ich len zopár

Foto: Bentley

Bentley predstavuje v poradí tretí automobil modernej éry vytvorený divíziou Mulliner. Po modeloch Bacalar a Batur kupé sa 16 šťastlivcov posadí do Batur Convertible, exkluzívneho vozidla bez strechy poháňaného dvanásťvalcovým motorom.

S kabrioletom Batur pokračuje Mulliner vo svojej dlhej tradícii výroby skutočne individuálne zameraných automobilov, ktoré sú prispôsobené prianiam každého z jej výnimočných klientov. Batur Cabrio podporuje inovatívnu dizajnovú DNA predstavenú kupé, ktorá bude v konečnom dôsledku ovplyvňovať aj dizajn budúcich sériovo vyrábaných automobilov značky Bentley. Batur Cabrio si zachováva najvýkonnejšiu verziu ručne montovaného 6,0-litrového benzínového motora W12 s dvojitým preplňovaním s výkonom 750 koní, ktorý metaforicky a doslova poháňa úspech Bentley za posledné dve desaťročia. S motorom, ktorého stavba sa má dokončiť toto leto, bude Batur Cabrio jedným z posledných vozidiel značky Bentley, ktoré bude používať túto hnaciu sústavu.

Bentley Batur Convertible
Foto: Bentley
Dvojmiestny

Architektúra Batur Convertible umožnila dizajnérom Mullineru využiť príležitosť a vytvoriť tému, ktorá nielen spája dizajn modelov Bacalar a Batur kupé, ale zahŕňa aj použiteľnosť vozidla bez strechy. Dizajnéri sa tiež rozhodli zvýrazniť dvojmiestny charakter „obaleným“ kokpitom inšpirovaným dizajnom Bacalaru. Dramatický „airbridge“ za sedadlami a zužujúce sa kryty vzadu pripomínajú staré športové autá typu barchetta a zároveň podčiarkujú prísľub dynamického dobrodružstva zameraného na vodiča v príjemnom, zakuklenom prostredí. Airbridge a kužeľové kryty sú nielen estetické, ale poskytujú aj polouzavretý batožinový priestor za dvoma prednými sedadlami. Kombinácia izolačného materiálu, vylepšenia tesniaceho systému a akustických úprav vytvára príjemné prostredie, pričom strechu možno nasadiť alebo zložiť len za 19 sekúnd do rýchlosti 50 km/h.

Bentley Batur Convertible
Foto: Bentley
Dekorácie z ružového zlata

Zákazníci si budú môcť špecifikovať farbu a povrchovú úpravu prakticky každého povrchu auta, aby vytvorili produkt, ktorý bude rovnako individuálny ako oni sami. Výber farieb je prakticky nekonečný – počínajúc celou paletou farieb Mulliner a ďalej až po úplne na mieru šité farby a dokonca aj ručne maľovanú grafiku. Vysoko exkluzívna možnosť 3D tlačeného ružového zlata v kabíne zahŕňa kľúčové dotykové body vodiča, ako napríklad Bentley Drive Mode Selector, ktorý obopína tlačidlo štart/stop a slúži na zmenu režimov podvozku. Ciferník, ktorý je stredobodom kabíny, dopĺňa dizajn prednej masky.

Stojí 1,7 milióna eur a v interiéri má 5000 rokov staré drevo. To je Bentley Bacalar.

Ružové zlato možno použiť aj na ovládacie prvky ventilačných otvorov či na ružovo-zlatú značku vložiek na volante. Divízia Mulliner spolupracovala s odbornými zlatníkmi so sídlom v historickej štvrti Jewellery v anglickom Birminghame, kde sa šperky vyrábali po stáročia, na výrobe jedinečných dielov. Táto špeciálna spolupráca zdôrazňuje schopnosť spoločnosti Bentley kombinovať nové, pokročilé výrobné technológie s tradičnejšími materiálmi a technikami povrchovej úpravy.

Bentley Batur Convertible
Foto: Bentley

Každý kabriolet Batur bude ručne vyrábaný v priebehu niekoľkých mesiacov v Crewe. Výroba bude obmedzená len na 16 kusov. Hnacie ústrojenstvo W12, ktoré Batur Cabrio zdieľa s kupé, bude mať upravený systém nasávania, modernizované turbodúchadlá a nové medzichladiče. Celkový výkon tejto pohonnej sústavy bude 750 koní a 1000 Nm. Spárovaná bude s osemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou Bentley a titánovým výfukovým systémom.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 3

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJTS Bentley
Predchádzajúci článokZachráni nízky záujem o EV Ford Focus? Vyjadril sa šéf…
Nasledujúci článokTakmer 200 km diaľnic a rýchlostných ciest bude bez poplatku (prehľad úsekov)