Domov MOTO Nakrútia seriál o najnebezpečnejších pretekoch sveta v štýle Drive to Survive

Nakrútia seriál o najnebezpečnejších pretekoch sveta v štýle Drive to Survive

Foto: Motorcycle News

Seriály z prostredia motošportu sa v posledných rokoch tešia veľkej obľube a podľa všetkého pribudne ďalší. Tešiť sa môžeme na dokumentárny seriál o najnebezpečnejších pretekoch sveta, Isle of Man TT.

Seriál z prostredia Formule 1, Drive to Survive, je na Netflixe obrovským hitom. Zamilovali si ho milióny ľudí po celom svete a ku kráľovnej motoršportu priviedol aj tých, ktorí o nej dovtedy počuli len sporadicky. F1 sa v súčasnosti teší azda najväčšej popularite vo svojej histórii a vo veľkej miere za to môže aj spomínaný seriál Netflixu, ktorý ma za sebou už šesť sérii.

Dokumentárny seriál na štýl Formula1: Drive to Survive, Full Swing či Tour de France: Unchained po novom vznikne aj z prostredia motocyklov. Konkrétne sa zameria na azda najnebezpečnejšie preteky sveta Isle of Man TT. Od roku 1907, kedy sa preteky konali po prvýkrát, tu zaznamenali až 269 smrteľných prípadov.

Foto: Motorcycle News
Už budúci rok

Pre Motorcycle News potvrdil prípravu seriálu aj Paul Phillips, šéf motoršportu pre preteky Isle of Man TT. Podľa neho už celý projekt beží niekoľko mesiacov. O produkciu sa stará spoločnosť Box to Box Films, ktorá stojí aj za populárnymi športovými seriálmi Netflixu spomenutými vyššie.

Hoci pre tento projekt nebola zatiaľ oficiálne oznámená žiadna streamovacia platforma, seriál by sa mal volať The Greatest Race on Earth. Premiéru by mal mať v roku 2025. Projekt navyše podporujú aj produkčné spoločnosti hollywoodských hercov Channinga Tatuma a Brada Pitta, Free Association a Plan B Entertainment.

Foto: Motorcycle News

Špekulácie o možnej hollywoodskej produkcii Isle of Man TT sa začali šíriť už minulý rok po tom čo Channing Tatum navštívil preteky v roku 2023, aby sa ešte viac ponoril do diania. Fanúšikovia ho videli v paddocku v rozhovore s tímami a jazdcami, ako aj priamo na trati.

„Dôležité je poznamenať, že to nevytvárame my,” hovorí Paul Phillips. “Umožňujeme teda, aby to vzniklo, a zámerom je preniesť príbeh pretekov TT k medzinárodnému publiku s veľkým streamerom a veľmi rýchlo zvýšiť povedomie o TT.“

K pripravovanému seriálu sa vyjadril aj spoluzakladateľ produkčnej spoločnosti Box to Box James Gay-Rees. „Je pre nás veľkou cťou spolupracovať s týmito partnermi na tomto mimoriadne jedinečnom projekte. Isle of Man TT je jedným z najvzrušujúcejších, najnapínavejších a najneobvyklejších podujatí v motoristickom denníku. Nemôžeme sa dočkať, až tento neuveriteľný svet priblížime novým divákom,” povedal Gay-Rees.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJMotorcycle News
Predchádzajúci článokPozeráte sa na zatiaľ posledný a najsilnejší Volkswagen Golf R v histórii
Nasledujúci článokSUV mu nedokážu konkurovať! Toto rodinné auto za 20-tisíc sme si zamilovali všetci

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here