Domov SPRÁVY News Tragikomická premiéra novej Lancie, toto by nevymyslel ani Netflix

Tragikomická premiéra novej Lancie, toto by nevymyslel ani Netflix

Foto: Lancia

Takto to určite neplánovali. V azda najneobvyklejšej neoficiálnej premiére nového modelu auta včera ráno vyzdvihol úplne novú Lanciu Ypsilon prakticky bez akejkoľvek kamufláže žeriav z dna kanála Duron-au-Rhine vo francúzskej obci Montbéliard. Ako sa tam dostala?

Oficiálna premiéra Lancie Ypsilon je plánovaná na február budúceho roka v Miláne. Pochopiteľne, maskované prototypy sa už preháňajú ulicami a cestami európskych miest, čo zdokumentoval nejeden špionážny fotograf. Francúzsky denník l’Est Républicain zverejnil fotografie, na ktorých sa nachádza predprodukčná Lancia Ypsilon bez akéhokoľvek maskovania, ako ju z vody vyťahuje žeriav. Noviny k prípadu uvádzajú, že toto vozidlo bolo ukradnuté. Miestne úrady vrátane polície sa k prípadu zatiaľ nevyjadrili. Kriminálnik pravdepodobne s vozidlom havaroval a z potápajúceho sa auta sa mu podarilo ujsť. 

Z fotografií, ktoré si môžete pozrieť TU, vyplýva, že ide o 5-dverový hatchback s kľučkami zadných dverí integrovanými do C-stĺpikov a moderným dizajnom, ktorý bude obsahovať hneď niekoľko symbolov písmena Y. Predná časť bola inšpirovaná konceptom Pu+Ra HPE, čo ukazuje aj oficiálny obrázok na začiatku článku, ktorý dnes zverejnila samotná automobilka.
Lancia Pu+Ra HPE. Foto: Lancia
Špeciálna edícia
Nový model bude postavený na koncernovej platforme Stellantisu. Prvá edícia bude elektrická, dostane názov Lancia Ypsilon Edizione Limitata Cassina a vznikne presne 1906 kusov ako odkaz na rok založenia automobilky. S modelom Ypsilon sa Lancia vráti na európske trhy, keďže v súčasnosti sa jej vozidlá dajú kúpiť iba v Taliansku. Automobil sa bude vyrábať v španielskej Zaragoze po boku Opelu Corsa. V roku 2025 sa očakáva príchod športovej verzie HF. V roku 2026 bude modelový rad Lancie doplnený o elektrický cross-liftback Gamma a v roku 2028 sa vráti model Delta. 

Predpokladá sa, že vo vnútri kabíny nájdeme výrazné dizajnové prvky, predsa len ide o talianske auto. Lancia už aj jemne poodhaľuje dizajn interiéru, ktorý možno čiastočne vidieť na špionážnych obrázkoch. Vidno dva veľké displeje, no pod centrálnym dotykovým displejom sa nachádza jedinečná kruhová platforma, ktorá vyzerá, že obsahuje podložku na bezdrôtové nabíjanie smartfónov. 

Foto: AutoExpress
Slušný dojazd, posledná so spaľovákom 

Hovorí sa o dojazde na úrovni 400 kilometrov na jedno nabitie od vyššej špecifikácie s 51 kWh batériou. Okrem toho platí, že spaľovacie motory by sa mali zhodovať s tými v modeloch 208 a Corsa. Ypsilon sa stane jediným modelom Lancie novej éry, ktorý nájdete v ponuke s voliteľným spaľovacím motorom, pričom ďalšie dva modely v pláne už prídu iba ako elektromobily.

Ypsilon
Foto: Lancia

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 4.5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJAutoExpress
Predchádzajúci článokMercedes-AMG SL 63 S E Performance ponúka viac než 800 koní
Nasledujúci článokTEST BMW X5 30d – facelift, ktorý vypočul zákazníkov