Domov SPRÁVY News BMW zúži ponuku, jedno z SUV skončí

BMW zúži ponuku, jedno z SUV skončí

Automobilka BMW sa rozhodla ukončiť produkciu jedného zo svojich modelov z radu SUV. Mercedesu tak v budúcnosti odpadne jeden z konkurentov.

Ponuka modelov SUV mníchovskej značky je viac než pestrá. Zákazníci majú na výber z veľkej škály modelov azda každej veľkosti. Preto bolo miernym prekvapením, keď nemecká automobilka minulý rok predstavila druhú generáciu radu X2, ktorá sa rozmermi až nebezpečne priblížila väčšiemu súrodencovi, modelu X4. Mnohí sa preto začali pýtať, či hrá v budúcich plánoch BMW X4 ešte nejakú rolu?

BMW X2
BMW X2 | Foto: BMW
X4 stratí svoje miesto v ponuke

Nuž, ukázalo sa, že nie. BMW X4 už totiž v novej generácii nepríde. Pre talianske vydanie magazínu Motor1 to prezradila samotná automobilka. Tá zastáva názor, že v modelovom rade už nie je pre X4 miesto, keďže X2 je už „dospelá“. Cenový rozdiel medzi nimi sa taktiež podstatne zmenšil, takže nemá zmysel ponechávať oba automobily v ponuke. Tí, ktorí potrebujú väčšie a luxusnejšie SUV vo verzii kupé, majú k dispozícii model X6. Ak by ste však stále hľadali niečo medzi, BMW tvrdí, že nová X3 by mala vyplniť tento priestor, aj keď nie je k dispozícii ako kupé. Mercedes GLC Coupe tak stratí jedného zo svojich veľkých rivalov.

BMW X4
Foto: BMW

BMW nateraz neuvádza, kedy plánuje vyradiť model X4 zo svojho portfólia. Dodávky modernizovaného modelu X3 sa začali už koncom tohto roka a preto sa očakáva, že derivát v štýle kupé nezostane súčasne s novou X3 v ponuke dlho. S veľkou pravdepodobnosťou už neuvidí rok 2025.

Náhrada v podobe elektromobilu?

Novú X2-ku však nemožno považovať za plnohodnotnú náhradu modelu X4. Portál BMWBLOG ale prišiel s informáciou, podľa ktorej by mohol nepriamy nástupca prísť okolo roku 2027. V tom čase by totiž mal podľa nepotvrdených správ debutovať elektrický model iX4 postavený na platforme Neue Klasse. BMW pred časom uviedlo, že do roku 2028 uvedie na trh najmenej šesť elektrických vozidiel na novej špeciálnej platforme. Model iX4 by mohol byť jedným z nich popri už potvrdenom crossoveri iX3, ktorý príde v roku 2025 a sedane i3, ktorý sa má objaviť v roku 2026.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 5 / 5. Počet hodnotení 2

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokGoogle už testuje virtuálne billboardy, ľudia sú zásadne proti
Nasledujúci článokPred dovolenkami stúpa záujem o kombíky, Slováci najčastejšie siahajú po…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here