Už 20 rokov spolupracuje nemecký dvorný úpravca Alpina s BMW Canada. Na oslavu tohto výročia si Nemci pripravili naozaj špeciálnu limitovanú edíciu svojej vlajkovej lode, ktorá stojí na základoch BMW radu 7.

Vrcholom ponuky nemeckej automobilky Alpina z mestečka Buchloe je momentálne jednoznačne model Alpina B7 Bi-Turbo xDrive. Mohutný sedan vychádza z BMW radu 7 a spája dva rozdielne svety. Svet športových automobilov a svet luxusných limuzín. Tento model sa však svetu predstavil už začiatkom roka 2016 a momentálne slúži ako prostriedok na vznik rôznych limitovaných edícií.

Všetkých 21 vyrobených vozidiel je určených výhradne pre kanadský trh a budúci majitelia sa okrem výnimočného lakovania budú môcť tešiť zo špičkového prevedenia interiéru. Použitá je jemná koža Lavalina, ktorá je doplnená o dekór vo farbe Piano Blackleštený kov. Lepšieho spracovania sa dočkala aj elektronika a model B7 sa aktuálne môže pýšiť vlastnou grafikou prístrojovej dosky.

Alpina B7 Exclusive Edition má byť oslavou spolupráce medzi Alpina Burkard Bovensiepen GmBh + CO. KGBMW Canada. Tento model vznikne vo verzii len 21 kusov (ako bolo vyššie spomenuté). Každé jedno auto bude charakterizovať jeden z trojice ponúkaných odtieňov farby karosérie. Výhercami sa stali farby zo segmentu Individual, a to Frozen Black, Individual Frozen Grey a Black Sapphire Metallic. V každej z daných farieb vznikne iba sedem vozidiel.

Pod kapotou sa nachádza 4,4-litrový osemvalec doplnený o dvojicu turbodúchadiel s novými piestami, prepracovanejším saním a preplňovaným aj chladeným novým výfukovým systémom, ktorý Alpina samostatne vyvinula. Motor je vyladený na 447 kW / 608 koní a maximálny krútiaci moment činí 800 Nm. Pohonný agregát je spriahnutý s osemstupňovou automatickou prevodovkou ZF 8HP70 Switch-Tronic. Samotný výkon je prenášaný na obe nápravy, čo však nie je žiadna novinka, nakoľko už základný model mníchovskej automobilky disponuje pohonom všetkých kolies. Ako BMW radu 7, tak aj Alpina B7 má niekoľko jazdných režimov a určite hlavne režim Sport bude prinášať neopísateľné zážitky.

Táto luxusno-športová limuzína váži 2110 kg a z pokoja na hranicu 100 km/h dokáže zrýchliť v priebehu 3,7 sekundy. Maximálna rýchlosť sa zastaví na 330 km/h. Alpina však okrem iného uvádza aj spotrebu paliva, ktorá by v kombinácii s normálnym jazdením mala dosiahnuť hodnotu 10,4 litra / 100 km.

Zdroje: BMW | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJbmwblog.com
Predchádzajúci článokDynamické BMW X2 xDrive20d nesklamalo! – TEST
Nasledujúci článokShooting Brake vs Kombi vs Estate vs Wagon. Ktoré si vybrať?