Prvá generácia Audi A7 prišla na trh už v roku 2010. Pôvodne bol automobil predstavený ako 5-dverový fastback, ktorý zdielal svoje základy s Audi A6 štvrtej generácie. Dnes Vám však ukážeme exkluzívne obrázky pripravovaného Audi RS7, ktorá bude využívať plug-in hybridné technológie adaptované z Porsche Panamera.

Samotné Audi RS7 je najvýkonnejším automobilom značky a historicky vôbec prvým automobilom, ktorý bude vybavený hybridnou plug-in technológiou. Ingolstadskí inžinieri už pomaličky ale isto dokončujú práce na 4-dverovom super kupéčku pred príchodom v budúcom roku. Silný nátlak zákaznikov spôsobil to, že divízia Audi Sport dospela k záveru o výrobe vcelku unikátnych a doteraz nevýdaných RS-ových modelov. Nový cyklus výroby bol nastavený modelom RS5, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2017.

Najnovšie Audi RS7 bude však vyrábané v dielňach Audi Sport. Zachytené fotografie nám dávajú aspoň ako-takú predstavu o dizajne automobilu. Mohutné nasávanie, agresívnejší vzhľad, dvojité koncovky výfukov. Presne toto bude charakterizovať vrcholový model A7.

Špionážne zábery novej Panamery Turbo v Zelenom pekle poukázali prevažne na vizážne zmeny. Znížená svetlá výška, spevnené zavesenie a karbónovo-keramické brzdy sa dostanú aj na RS7. Samozrejme s väčšími kolesami a zrejme aj mohutnejším zvukom z výfukového potrubia.

Audi do sveta pošle rovno dve verzie RS7-čky. Prvou bude štandardná verzia, druhá bude mať dodatok Performance. V prvom zmieňovanom modely by mal pod kapotou driemať 4,0-litrový osemvalec doplnený o turbo známy z modelov ako Lamborghini Urus, Bentley Bentayga, či Porsche Panamera Turbo. Očakávaný výkon v RS7 je okolo 600 koní. Samozrejmosťou je dvojspojková automatická prevodovka S-tronic a pohon všetkých štyroch kolies Quattro.

Model Audi RS7 Performance bude využívať plug-in hybridnú technológiu, ktorá bola čiastočne vyvíjaná s koncernovým bratom, automobilkou Porsche. Pod kapotou bude driemať takisto preplňovaná 4,0-litrová V8, no bude doplnená o elektromotor s výkonom 140 kWh. Výsledkom by tak mal byť výkon 671 koní a krútiaci moment 850 N.m. Vďaka týmto číslam sa Audi RS7 Performance stane jedným z najrýchlejších áut divízie Audi Sport. V Ingolstadte hovoria o možnom zrýchlení z pokoja na 100 km/h v priebehu 3,5 sekundy.

Zdroje: Audi | startstop.sk

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJautoexpress.co.uk
Predchádzajúci článokPripravte sa! Bugatti Divo prichádza!
Nasledujúci článokNový Volkswagen T-Roc R dostane vyše 300 koní!