Hyundai síce na prestížnom výstavisku v Ženeve chýbal, no potichu svetu predstavil chystanú novinku. Vôbec po prvý krát ukazuje, ako bude vyzerať nová generácia modelu Sonata.

Podľa dostupných informácií Hyundai Sonatu vidí ako celosvetový model, ktorý by mohol zamiešať karty aj na európskom trhu. Dokonca sa špekuluje aj o predĺženej, respektíve variante kombi. Či sa novinka vôbec objaví aj na slovenskom trhu, to sa ešte uvidí, keďže v hre je aj model Elantra. Zatiaľ sa tak môžeme pozrieť na novú generáciu Sonaty na prvých fotografiách a dozvedieť sa pár informácií.

Novinka má úplne nový dizajn, vyzerá „pohodovejšie“ a dynamickejšie. Štvordverový sedan dostal krajšiu zadnú časť s takzvanou odtrhovou hranou na veku kufra. Hyundai tak nadväzuje na aktuálny dizajnový trend všetkých automobiliek. Prichádzajúca Sonata sa stáva prvým vozidlom kórejskej automobilky, ktorá využíva dizajnový jazyk „Sensuous Sportiness“.

Asi najzaujímavejším prvkom sú LED svetlomety denného svietenia, ktoré siahajú až do chrómových liniek. Tie následne prechádzajú okolo celej kapoty auta. Samotná línia je dostatočne osvetlená a postupne prechádza do stratena. LED panelom sú spojené aj zadné svetlá.

Hyundai dodal taktiež aj fotografiu interiéru. Pôsobí naozaj honosným dojmom. Stále tu však nájdete radu klasických tlačítok a ovládačov, aj keď palubnej doske dominuje mohutný dotykový displej infotainmentu. Pred šoférom sa, ako klasicky, nachádza digitálna prístrojová doska. Volič automatickej prevodovky je taktiež riešený tlačítkami.

Kórejská automobilka dodáva aj to, že nová Sonata bude mať k dispozícií aj odomykanie pomocou digitálneho kľúča vo vašom smartfóne. Viac informácií ohľadom motorizácií, či technológiách sa dozvieme neskôr. Do predaja sa Hyundai Sonata má dostať v priebehu druhej polovice tohto roka.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJhyundai.com
Predchádzajúci článokTest Nissan Qashqai 1,3 DIG-T TEKNA+: Veľké telo s hravou dušou
Nasledujúci článokBMW X4 od AC Schnitzer je jasným dôkazom toho, že diesel ešte neumiera