Domov SPRÁVY Elektromobilita Nissan Leaf oslávi 10 rokov zaujímavou edíciou, čo má navyše?

Nissan Leaf oslávi 10 rokov zaujímavou edíciou, čo má navyše?

Ponuka elektrických áut sa stále rozrastá a tak je jasné, že aj takéto modely budú mať časom svoje jubilejné verzie. Nissan Leaf k takýmto typom už patrí. Po 10 rokoch od prvého modelu prichádza edícia LEAF10 s niektorými prvkami výbavy navyše v sérii.

Nissan Leaf prvej generácie predstavili už pred 10 rokmi. Málokto by tomu uveril, ale prvý veľkosériovo vyrábaný elektromobil na svete tak oslavuje 10 rokov. Práve prvá generácia veľmi spropagovala elektrické autá, až po nej prišla s bestsellerom Tesla či BMW s modelom i3. Druhá generácia Leaf-u prišla na trh v roku 2017 a opäť znamenala menšiu revolúciu. Model mal „prívetivejší“ dizajn, takže ho zniesli aj konzervatívnejší zákazníci.

Detaily na karosérii

Postupne s vyššou kapacitou akumulátora sa dojazd predĺžil na takmer 400 km, ako som to spomínal v mojom teste. A keďže je Leaf stále obľúbeným elektromobilom, Nissan nenecháva nič na náhode a od tohto mesiaca ponúkne v Európe limitovanú edíciu LEAF10. V nej nájdeme strechu či spätné zrkadlá v zaujímavom dizajne Kumiko. Tým bude váš Leaf jedinečný a s bežným modelom absolútne nezameniteľný. Znak s menom sa zas bude hrdo nosiť na C-stĺpiku, to keby ste náhodou nezabudli, akú špeciálnu edíciu máte.

Na palube bude k dispozícii okrem bežnej sériovej výbavy, ako sú LED svetlá či e-Pedal, aj také vymoženosti, ako je Wi-Fi pripojenie cez 4G sieť a nové služby pomocou NissanConnect Services. Tie umožnia majiteľom ovládať rôzne funkcie auta na diaľku. Môžete tak monitorovať stav nabitia akumulátora, či si auto „predohriať“ alebo „predklimatizovať“. Už nikdy tak nebudete sadať v zime do zamrznutého auta, alebo naopak v lete do nepríjemne rozhorúčeného. V edícii LEAF10 tak budete mať k dispozícii tie najmodernejšie „vychytávky“ a k tomu aj možnosť elektrickej jazdy. Konečná suma na našom trhu ešte nebola stanovená, Nissan však modely Leaf aktuálne ponúka s výrazným cenovým zvýhodnením a táto edícia tak môže spadať pod rovnaké akciové podmienky.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJNissan
Predchádzajúci článokDokončenie tunelu Višňové sa opäť posúva vpred! Štát vybral zhotoviteľa, kedy ho dokončia?
Nasledujúci článokBMW 3 Gran Limousine je zvláštny sedan, ktorý nikdy neuvidíme