Domov SPRÁVY News Dobro sa nosí! Rally Radosti odovzdala slovenským nemocniciam viac než 40 tisíc...

Dobro sa nosí! Rally Radosti odovzdala slovenským nemocniciam viac než 40 tisíc eur

Tretí ročník charitatívnej akcie Rally Radosti je úspešne v cieli.  Organizátori ukončili oficiálnu zbierku a odovzdali peniaze slovenským nemocniciam na západe, strede a východe Slovenska, aby pomohli deťom s nefrologickými ochoreniami. Podarilo sa im vyzbierať veľmi peknú čiastku.

Občianskemu združeniu sa počas tohto roka podarilo vyzbierať viac než 40 tisíc eur. Tie už už sú na účtoch nemocníc a môžu tak začať slúžiť na skvalitnenie pobytu malým bojovníkom.

Superšporty pomáhajú 

Charitatívna jazda superšportových a športových áut má za sebou úspešne svoj tretí ročník, ktorý sa konal posledný augustový víkend. V dňoch od 27. do 29. augusta pritom kolóna športiakov vyzbierala na námestiach 20 208,01 eur. Ide pritom iba o príspevky, ktoré návštevníci a účastníci vhodili do jednej z dvoch zaplombovaných kasičiek. Oficiálna zbierka však prebiehala aj online – formou darovských SMS či dobrovoľných príspevkov na transparentný účet. Celkovo sa charitatívnej organizácii pritom podarilo vyzbierať zatiaľ rekordnú sumu, ktorá činí 40 366,15 eur!

Sme nadšení a dodnes tomu ťažko veríme. Rally Radosti každým dňom rastie, dôkazom čoho je aj výsledok tohtoročnej zbierky. Viac než 40 tisíc eur je suma, ktorá už dokáže čosi urobiť. To nás nesmierne nás teší, keď vidíme výsledky našej práce,“ uviedol Peter Jakabovič, predseda OZ Rally Radosti a dodáva: „Tento rok sme peniaze odovzdali neocniciam v Bratislave, Banskej Bystrici a Michalovciach, pričom vyzbierané financie sú určené pre deti s nefrologickými ochoreniami.

Som nesmierne rád, že pomôžeme nefrologickým pacientom, pretože ako dieťa som sám strávil v nemocnici s nefrologickými problémami niekoľko mesiacov, takže z vlastnej skúsenosti viem, ako veľmi dokážu aj drobnosti pomôcť – či už to bude chýbajúci stroj pre lekárov, či napríklad premaľovanie a skrášlenie izieb pre deti, hračky, televízor s rozprávkami alebo napríklad pohodlná a polohovateľná posteľ, v ktorej trávi dieťa hodiny počas dialýzy,“ dodal Michal Krajčír, spoluorganizátor Rally Radosti.

Rally Radosti venuje každoročne 100 % výťažok zo zbierky na pomoc deťom s rôznymi ochoreniami či problémami. V prvom ročníku išiel výťažok na pomoc deťom s onkologickými ochoreniami, v druhom ročníku bola zbierka určená pre deti s neurologickými ochoreniami a tento rok išla finančná pomoc deťom s nefrologickými problémami. OZ Rally Radosti vyzbieralo a odovzdalo za tri roky pôsobenia celkovo viac než 75 tisíc eur slovenským nemocniciam.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokTEST Citroën C4 PureTech 155. Rodinné auto, ktoré nezaprie svoje korene
Nasledujúci článokTEST BMW iX3 je lacnejšie ako dieslová X3, od konvenčnej verzie je na nerozoznanie