Domov SPRÁVY News Civic Type R má titul z Nürburgringu

Civic Type R má titul z Nürburgringu

Nová Honda Civic Type R má titul najrýchlejšieho vozidla s pohonom predných kolies na Nürburgringu, aj keď zajazdila o stotiny horší čas ako predchádzajúca generácia. Ako je to možné?

24. marca 2023 dokončili členovia vývojového tímu Civic Type R rýchle kolo v Zelenom pekle a s časom 7 minút 44 sekúnd a 881 tisícin sekundy sa Type R stal na tomto mieste najrýchlejším sériovým vozidlom s pohonom predných kolies. Predchádzajúca generácia zajazdila čas 7:44:800, avšak stalo sa tak ešte na staršej a kratšej verzii okruhu. V roku 2019 po úpravách trate sa jej dĺžka natiahla z 20.600 metrov na 20.832 metrov.

Civic Type R poháňa výkonný 2,0-litrový preplňovaný štvorvalcový motor, ktorý vo svojej najnovšej verzii produkuje 329 koní a krútiaci moment 420 Nm. V spojení s modernizovanou šesťstupňovou manuálnou prevodovkou dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 5,4 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 275 km/h.

Civic Type R

Lepšia aerodynamika

K rekordnému času prispel aj nový, uhladenejší dizajn exteriéru s precízne vyvinutými aerodynamickými riešeniami, ako je uhol vysokého zadného krídla a zložité prvky pod podlahou, ktoré sa kombinujú tak, aby vytvárali skutočný prítlak. Navyše, novinka má o 35 mm dlhší rázvor v porovnaní s predchádzajúcim modelom a viacprvkové zadné odpruženie sú spárované s výrazne širším zadným rozchodom kolies, aby ponúkali lepšiu stabilitu v zákrutách.

Civic Type R bol vyvinutý v rámci konceptu Ultimate Sport 2.0 s cieľom stať sa dokonalým športovým modelom FWD, ktorý vzbudzuje u vodičov dôveru a vzrušenie, ktoré rezonuje v srdci,“ vysvetľuje Hideki Kakinuma, vedúci projektu Civic Type R. „Od uvedenia modelu Civic Type R v roku 2022 sme na celom svete zaznamenali množstvo pozitívnych ohlasov, ktoré ďaleko prekročili naše očakávania, ale bola tu ešte jedna misia, ktorú sme museli podstúpiť – byť najrýchlejším modelom FWD na Nürburgringu.”

Civic Type R

Nie tak celkom sériové pneu

Šesť rokov po predchádzajúcej generácii sme dosiahli nový rozmer vo vývoji Type R a vášni, ktorú sme doň vložili. Tým, ktorí už sú majiteľmi nášho najnovšieho modelu Civic Type R a tým, ktorí sú očakávanými majiteľmi, odkazujeme, že skutočne dúfame, že si auto zamilujete a užijete si ho.

Civic Typer R absolvoval okruh s pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2 Connect, ktoré sú podľa automobilky dostupné u jej predajcov. Štandardnou gumou modelu Civic sú pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 S. Nový Type R je tiež držiteľom rekordu najrýchlejšieho kola na okruhu v japonskej Suzuke, keď prekonala kolo za 2 minúty a 23,120 sekundy. Predchádzajúci model na to potreboval o necelú sekundu viac.

HONDA CIVIC TYPE R REGAINS PRODUCTION VEHICLE FWD LAP RECORD AT NÜRBURGRING - ONBOARD FOOTAGE

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokFord Mustang oslavuje narodeniny a skvelý titul
Nasledujúci článokMasívne investície do elektromobilov neutíchajú, táto automobilka do nich naleje 15 miliárd