Domov SPRÁVY News Slováci si obľúbili toto MPV, každý deň sa predá aspoň jedno

Slováci si obľúbili toto MPV, každý deň sa predá aspoň jedno

Prvý júnový deň tohto roka odštartoval na Slovensku predaj nového MPV modelu – Hyundai Staria. Za prvý mesiac sa preň rozhodlo už 35 zákazníkov, čo predstavuje približne tretinu zo všetkých vozidiel, ktoré sa tento rok u nás dostanú do predaja.

Vysoký záujem zákazníkov o Hyundai Staria nás veľmi teší. Už pred zverejnením cenníka dostávali naši predajcovia mnoho dopytov od ľudí, ktorí boli pripravení vozidlo okamžite kúpiť. Sme radi, že aj v dobe, keď predajom dominujú SUV modely, vieme našim zákazníkom ponúknuť atraktívnu alternatívu v podobe moderného a priestranného MPV,“ povedal Roman Portášik, obchodný riaditeľ v Hyundai Slovensko.

Hyundai Staria

Mierne väčšiemu záujmu sa v júni tešila Staria v 9-miestnom prevedení, na ktorú získal Hyundai 20 objednávok. Zvyšných 15 kusov tvorila Staria so siedmimi sedadlami. Pri tejto luxusnejšej 7-miestnej verzii sa 5 kusov vozidiel predalo s príplatkovým panoramatickým strešným oknom.

Nafta a 4×4

Nejde však o osobnú dodávku, ale o variabilné MPV, takže jednotlivé zadné sedadlá z vozidla nie je možné demontovať. Dajú sa však vo veľkom rozsahu posúvať či sklápať a tým aj prispôsobovať veľkosť batožinového priestoru aktuálnym potrebám. Dosiahnuť sa dá maximálny objem batožinového priestoru až 1300 litrov.

Človek by mal pocit, že pri plne obsadenom aute bude aj problém s komunikáciou medzi pasažiermi. Aby to tak nebolo, vodič má k dispozícii kameru s mikrofónom. Vodič tak môže mať pod palcom dianie vo vozidle bez toho, aby musel odvracať zrak od cesty a komunikovať s posádkou bez zvyšovania hlasu. Operadlá sedadiel v strednom rade je možné sklopiť takmer do vodorovnej polohy, vysunúť opierku na nohy a cestovať tak v polohe, v akej zvyknete relaxovať v oddychovej miestnosti vo wellness centre. K tomu si pridajte jemnú kožu Nappa, perfektný výhľad von z auta, plnú výbavu a na SUV si skutočne ani nespomeniete.

Hyundai Staria

A áno, absencia 4×4 nebude argumentom, pretože Hyundai Staria je permanentná štvorkolka. A s naftovým motorom s objemom 2,2 litra pod kapotou. O radenie prevodových stupňov sa stará automatická osemstupňová prevodovka s hydrodynamickým meničom. Motor dosahuje najvyšší výkon 177 koní a maximálny krútiaci moment 430 Nm. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 13,5 sekundy a dosiahne najvyššiu rýchlosť 185 km/h.

Hyundai Staria

Koľko stojí?

Hyundai Staria sa na Slovensku predáva výhradne v tých najvyšších výbavách. V prípade 9-miestnej verzie to je výbava Premium a takéto vozidlo stojí 53.490 eur. Sedemmiestny variant má ešte o niečo viac luxusnejších a prémiovejších prvkov výbavy Luxury, a tak stojí 58.490 eur. To je však konečná cena, pretože priplatiť je potrebné už len za panoramatické strešné okno, metalickú farbu a to je vlastne všetko. Staria stojí na 18-palcových kolesách obutých do pneumatík s rozmerom 235/55 R18.

Ak vás tento automobil zaujal, rozhodne netreba príliš váhať. Počet kusov určených pre náš trh je totiž zatiaľ obmedzený, na druhú stranu, na vozidlo nemusíte čakať dlhé mesiace a môžete si ho z predajne odviezť už za niekoľko dní. Hyundai na model Staria poskytuje záruku 3 roky bez obmedzenia počtu najazdených kilometrov.

Už čoskoro sa na Hyundai Staria môžete tešiť aj v našom redakčnom teste a videorecenzii.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3.9 / 5. Počet hodnotení 89

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokSci-fi realitou, BMW vyvinulo head-up okuliare
Nasledujúci článokAudi ukázalo vlastný restomod, vyrobili ho učni

5 COMMENTS

  1. Asi sme najbohatší trh na svete keď sa dá kúpiť iba v najvyššej výbave a za tú cenu…

  2. Auto vyzerá zaujímavo, ale už dávnejšie keď som čítal parametre tak ma sklamal výkon motora respektíve zrýchlenie je dosť slabé ….

    • Luky, asi nevnímaš, že to nie je “pretekárske” auto, ale ide o “luxusnejšie” vozidlo pre väčšiu rodinu, prípadne na prepravu väčšieho počtu osôb vo firme (9-miestny model). A pre tieto účely udávané zrýchlenie a sila motora stačí. Mnohé osobné autá i SUV (okrem tých veľmi drahých) nemajú lepšie parametre.

Comments are closed.