Domov SPRÁVY News Do služby ministerstva vnútra vstupuje 83 nových elektromobilov

Do služby ministerstva vnútra vstupuje 83 nových elektromobilov

Aktuálne najväčšiu flotilu elektrických vozidiel v štátnej správe bude mať Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky. To bude používať 83 kusov vozidiel Škoda Enyaq iV, pričom prvých 24 vozidiel si už prevzalo. 

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky si prostredníctvom verejného obstarávania kúpilo celkovo 83 kusov elektrických vozidiel SUV Škoda Enyaq iV 60 Loft, a to pre plnenie služobných úloh Policajného zboru SR. Tieto vozidlá nahradia zastaraný vozový park MV SR a prispejú k znižovaniu emisií CO2, ako aj k úspore finančných prostriedkov v súvislosti so servisovaním starých vozidiel. V neposlednom rade bude taktiež zvýšená bezpečnosť prepravovanej posádky.

„Vozový park slovenskej polície svojím stavom nezodpovedá náročným úlohám, ktoré jej príslušníci musia plniť. Som preto veľmi rada, že plán obnovy prináša policajnému zboru viac ako 700 nových ekologických vozidiel – elektromobilov a plug-in hybridov. Mnohé z nich už stretávame na uliciach, ďalšie postupne pribudnú. Verím, že tieto moderné a ekologické vozidlá pomôžu príslušníkom plniť si svoje povinnosti. Tiež dúfam, že po dobudovaní nabíjacej infraštruktúry, pomôžu odstrániť predsudky, ktoré voči ekologickým vozidlám na Slovensku dodnes máme,“ uviedla vicepremiérka Lívia Vašáková.

Každé vozidlo Škoda Enyaq 60 iV Loft je vybavené plne elektrickým pohonom s výkonom 132 kW a automatickou prevodovkou. Vozidlá majú batériu s kapacitou 62 kWh, ktorá im poskytuje dojazd v rozmedzí 375 až 397 km podľa kombinovanej normy WLTP.

Predĺžená záruka aj predplatený servis

„Polícia Slovenskej Republiky patrí k našim veľkým odberateľom modelov Škoda. Sme radi, že potom, čo Enyaq zbiera úspechy ako napredávanejší elektromobil na Slovensku, bude tvoriť aj najväčšiu elektrickú flotilu služobných vozidiel v štátnej správe. Potvrdzuje to, že svojou spoľahlivosťou, bezpečnosťou a pohodlím pre posádku dokáže zastať náročné úlohy, ktoré plnia jednotlivé policajné útvary,“ povedal Jaroslav Hercog, riaditeľ Škoda Auto Slovensko.

Všetky vozidlá sú vybavené tepelným čerpadlom, ktoré zvyšuje efektivitu využitia batérií v zimnom období, majú predĺženú záruku a predplatený servis, zimné originálne disky s pneumatikami, metalickú farbu a hasiaci prístroj.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokTEST Alfa Romeo Stelvio – facelift prišiel v pravý čas
Nasledujúci článokManhart upravil jeden kus Lancie Delta Integrale