Domov SPRÁVY News Nástupca Bugatti Chiron sa predstaví už v budúcom roku

Nástupca Bugatti Chiron sa predstaví už v budúcom roku

Prišiel, zvíťazil, podmanil si celý svet. Aj takto v skratke by sa dal nazvať doterajší život najrýchlejšieho Bugatti Chiron. Doba sa však nezastavila a automobilka už pracuje na nástupcovi.

Bugatti Chiron bolo jedno z posledných veľdiel dizajnového riaditeľa francúzskej automobilky Achima Anscheidta. Ten sa pred istým časom rozhodol automobilku opustiť, no posolstvo, ktoré za sebou zanechal, je určite jasne citeľné a prezradil aj to, na čo sa môžeme čoskoro tešiť. Podľa jeho slov je nástupca modelu Chiron už dokončený a svetu má byť predstavený v budúcom roku. Slzy z odchodu tak sú nahradené úsmevom z budúcnosti.

Bugatti Chiron

„Pár mesiacov dozadu nám dorazili diely na prototyp a o pár mesiacov budú diely k sériovej výrobe,“ vyjadril sa pre portál Autocar samotný dizajnér. „To, čo dnes môžete vidieť vo vozidle Bugatti Chiron, je cesta, ktorou sme museli prejsť od čias vydania modelu Veyron až po súčasnosť. Čas, pochopiteľne, vyžaduje zmeny, o čom hovorí aj dizajnový jazyk, ktorý je na správnej ceste,“ dodal Anscheidt.

Koniec W16?

Na čo Anscheidt naráža, je zrejme vyradenie legendárneho W16 motora. Ten bude v prichádzajúcej novinke nahradený úplne novou pohonnou jednotkou. W16 bude zrejme suplovaná klasickou V8 s extra hybridnou jednotkou. Samotný automobil bude postavený aj na novom šasi a v porovnaní s aktuálnym Bugatti Mistral bude určite aj ľahší. Nakoľko sa do vozidla dostanú batérie, francúzska automobilka bude určite šetriť na všetkom a počítať každý jeden vynaložený gram. O presnom pohone sa toho zatiaľ veľa nevie, iba to, že prevodovka bude ukotvená priamo medzi sedadlami.

Všetkých potešilo aj to, že chystaná novinka nebude disponovať všelijakými dotykovými plochami a maximalizovanými obrazovkami, ako tomu je aktuálne zvykom. Ako tomu je aj pri aktuálnych modeloch, Bugatti sa stráni takýchto technológií a snaží sa o to, aby ich vozidlá mali čo najvyššiu hodnotu aj po odjazdených rokoch. Nástupca bude mať zrejme iba jednu obrazovku, ktorá bude sklopná. Novinka sa predstaví v priebehu budúceho roka a prvé zákaznícke objednávky budú doručované až v roku 2026.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 0 / 5. Počet hodnotení 0

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

ZDROJautocar.co.uk
Predchádzajúci článokMercedes prináša na európsky trh funkciu automatickej zmeny jazdného pruhu
Nasledujúci článokSkĺzli sme do priemernosti, priznal šéf značky Jaguar. Konkurovať chce Bentley