Domov SPRÁVY News Muž si počas roka privolal taxík 3106-krát, prejazdil…

Muž si počas roka privolal taxík 3106-krát, prejazdil…

Foto: Bolt

Mobilné aplikácie, prostredníctvom ktorých si privoláte taxík alebo necháte doručiť jedlo, sú už bežnou súčasťou našich životov. A ľudia po celom svete ich používajú čoraz častejšie. Svedčia o tom aj koncoročné štatistiky spoločnosti Bolt, ktoré odhaľujú, čo majú zákazníci na celom svete spoločné, no poukazujú aj na jedinečné trendy slovenských používateľov.

Tento rok oslávil Bolt desiate narodeniny a prekonal hranicu 150 miliónov zákazníkov vo viac ako 500 mestách v 45 krajinách sveta. V roku 2023 ostali štatisticky najobľúbenejšie dni na cestovanie taxíkmi piatky a soboty večer. Najčastejšie miesta vyzdvihnutia či príchodu boli opäť tradične vlakové stanice a letiská. Pokiaľ ide o potraviny, najobľúbenejším dňom pre objednávky na celom svete bol piatok. Tak, ako aj minulý rok, si ľudia na celom svete najviac cez Bolt Food objednávali cheeseburger a banány.

taxík Bolt
Foto: Bolt
Aj zvieratká si obľúbili cestovanie taxíkmi

Psy, mačky či morčatá sa na Slovensku odviezli vyše 20 000-krát, prevažne v Bratislave. Celosvetovo taxík Bolt využilo vyše 4,8 milióna domácich miláčikov, z nich až 1,2 miliónov cestovalo na Ukrajine a takmer 600 000 zvieratiek sa vozilo v Lisabone. Pokiaľ ide o prepravu ľudí, v Bratislave sa jeden zákazník vozil priemerne 2,5-krát denne. Dohromady cestoval 940-krát a najazdil 3 276 kilometrov. Najdlhšia cesta v taxíku na Slovensku merala takmer 176 kilometrov. Istý muž z Lotyšska si však taxík s logom Boltu si objednal až 3 106-krát a najazdil ním úctyhodných 21 974 kilometrov.

Kolobežkami na kratšie trasy

Čo sa týka kolobežiek, priemerná dĺžka trasy na Slovensku bola 1,6 kilometra. V podstate všetky jazdy na celom svete boli v priemere do 3 kilometrov, čo potvrdzuje ich hlavný účel – prepravu na kratšie trasy. Zo štatistiky sa vymykajú jedine Chorváti, tí jednou jazdou priemerne prekonali 10 kilometrov. Slovenský rekordér v počte jázd na kolobežke si ju požičal 540-krát. Má ešte čo doháňať, aby dobehol istého Nóra, ktorý sa na kolobežke viezol 2 152-krát.

Foto: Bolt
Donáška jedla každý deň

Naďalej platí, že slovenským i svetovým chuťovým bunkám najviac chutia burgre, konkrétne tie syrové. Prekvapivo, okrem Bratislavy, kde si zákazníci Bolt Food najviac objednávajú pikantnú polievku Tom Yum. Tradične najhladnejší sú Slováci v piatky, takto to je aj celosvetovo, okrem Ghany. Jej obyvatelia si jedlo najčastejšie objednávajú v utorky. Najdrahšia objednávka na Slovensku mala hodnotu 494 eur. Nechytá sa však na istého Malťana, ktorý zrejme niečo oslavoval, keďže za donášku jedla bol ochotný utratiť takmer 1 300 eur. V Bratislave žije zákazník, ktorému sa očividne nechce variť, pretože si jedlo objednal za rok 419-krát. No zákazník v Azerbajdžane ho strčí s prehľadom do vrecka so svojimi 1 025 objednávkami. Kuriér v Keni musel s jedlom prejsť úctyhodných 98 kilometrov, aby ho doručil zákazníkovi. Na Slovensku merala najdlhšia cesta s jedlom polovicu tej africkej.

Páčil sa vám tento článok?

Priemerné hodnotenie 3.3 / 5. Počet hodnotení 17

Ohodnotte tento článok!

Ďakujeme

Sledujte nás na Facebooku!

Mrzí nás že ste neboli spokojný...

Pomôžte nám zlepšiť sa!

Napíšte nám čo by sme mali zlepšiť!

Predchádzajúci článokVolkswagen predstavil funkčný interiér modelu ID.2
Nasledujúci článokPozdĺžne parkovanie trápilo ľudí už v 50. rokoch, mali ale riešenie